Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Wykorzystanie agregatów prądotwórczych w zabezpieczeniu dostaw energii

Wykorzystanie agregatów prądotwórczych w zabezpieczeniu dostaw energii

Każdy z nas w miarę możliwości powinien zadbać o zabezpieczenie dostaw energii. Jest to niezwykle istotne w obecnych czasach, gdy sytuacja na rynku energetycznym jest niepewna i dochodzi do różnego rodzaju wahań w cenie surowca oraz w potencjale jego dostarczania. Wówczas nieocenionym wsparciem w domu rodzinnym lub biznesie okazuje się agregat prądotwórczy. Dzięki niemu możesz przygotować się na czasowe przerwy w dostawie energii, które mogą być spowodowane m.in. pracami serwisowymi, czy też awariami. 

Jak działa generator prądu?

Agregaty prądotwórcze znane są także jako generatory prądu. Ich podstawowym zadaniem jest produkcja energii elektrycznej wtedy, gdy dojdzie do przerwania dostaw energii lub w sytuacjach, gdy niemożliwe jest podłączenie się do sieci. Urządzenia są zasilane paliwem i po ich uruchomieniu energia mechaniczna przekształcana jest w energię elektryczną i oddawana do urządzeń, które są podłączone do sieci. Dzięki temu w momencie przerwania dostawy prądu Twoja lodówka, czy też serwery firmowe wciąż będą działać. Zazwyczaj pełen zbiornik paliwa starcza na kilka lub kilkanaście godzin pracy agregatu prądotwórczego na poziomie 80% jego mocy. Oczywiście paliwo można uzupełniać, aby wydłużyć działanie sprzętu, jeżeli zajdzie taka konieczność. 

Na rynku dostępne są urządzenia jednofazowe oraz trójfazowe, oraz takie, które mają dedykowane zastosowanie. Warto się z tym zapoznać przed zakupem, aby dobrać generator prądotwórczy w pełni dopasowany do swoich potrzeb. 

agregat

W jakich sytuacjach może dojść do przerwania dostaw energii?

Do przerwania dostaw energii może dojść w różnych sytuacjach. W polskich warunkach stosunkowo często związane jest to z załamaniem pogody i przejściem gwałtownej burzy. Wówczas linie energetyczne mogą ulec uszkodzeniu i określone obszary są pozbawione prądu. Zazwyczaj taka sytuacja trwa kilka godzin, dlatego agregaty prądu pokrywają potrzeby użytkowników jako alternatywne źródła w zabezpieczeniu dostaw energii. Usterki sieci mogą być spowodowane również innymi czynnikami. Sporadycznie dostawy prądu są wstrzymywane w związku z prowadzonymi pracami serwisowymi lub dodatkowymi przyłączeniami. Każda z takich sytuacji to okazja do tego, aby agregat spełnił swoje zadanie i utrzymał sprawność kluczowych urządzeń podłączonych do sieci w domu lub w firmie. 

Trudna sytuacja na rynku energetycznym może doprowadzić do tego, że czasowe przerwy w dostawie prądu będą częstsze. To jeden z negatywnych scenariuszy, którego nie można w stu procentach wykluczyć. Jeżeli chcesz się zabezpieczyć i w pewnym zakresie być niezależny od chwilowych problemów z siecią, to warto zakupić dobrej jakości agregat prądotwórczy. 

Rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych i biznesowych 

Na ogół wykorzystywane są jako alternatywne źródło energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych. Ich zakup jest priorytetem w przypadku podmiotów, które nie mogą pozwolić sobie na przerwy w dostawie prądu (np. szpitale), czy też na placach budowy, gdzie z reguły nie ma jeszcze pociągniętej sieci. Z rozwiązania tego korzystają także osoby, które prowadzą wyjazdową działalność gospodarczą na różnego rodzaju festynach i eventach. Posiadanie pod ręką generatora prądu jest wówczas na wagę złota. 

Coraz częściej na zakup urządzenia decydują się również klienci indywidualni. W ten sposób można zabezpieczyć dostawy prądu w domu jednorodzinnym, na działce lub w domku letniskowym. Klienta biznesowego uchroni to przed stratami finansowymi i utratą ważnych danych, a klienta indywidualnego przed występowaniem dodatkowych usterek w domu, czy też zniszczeniem sprzętu. Dzięki temu jedzenie w lodówce pozostanie świeże, a Ty będziesz kontynuować ważną rozmowę online.  

Zapraszamy na stronę sklepu ProfiMarket.pl

Jeżeli poszukujesz agregatu prądotwórczego, to zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu ProfiMarket.pl. To uznany dystrybutor wysokiej jakości generatorów prądu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. ProfiMarket.pl oferuje produkty o różnej mocy i zastosowaniu, a eksperci sklepu pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Z czystym sumieniem możemy ich polecić. 

Udostępnij