Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

5 prac, które pracownikom ułatwią podesty ruchome!

5 prac, które pracownikom ułatwią podesty ruchome!

Podesty ruchome, nazywane są także zwyżkami — to sprzęt niezwykle przydatny, a w wielu przypadkach wręcz niezbędny. Jeśli konieczne okazuje się przetransportowanie pracowników na odpowiednią wysokość, zorganizowanie stanowiska pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu wykonywania zadań na wysokości wykorzystanie podestu ruchomego jest w pełni uzasadnione. Podesty ruchome ułatwiają i umożliwiają realizacje wielu prac budowlańcom, dbając także o ich zabezpieczenie. A zatem — jakie to prace? Wskazujemy 5 prac, do jakich najczęściej wykorzystuje się maszyny! 

Spis treści:

 • Podesty ruchome przejezdne w pracach budowlanych
 • Podesty ruchome i ich zastosowanie przy pracach konstrukcyjnych
 • Podesty nożycowe przy realizacji instalacji fotowoltaicznych
 • Podest ruchomy w pracach magazynowych
 • Podesty ruchome przy pracach konserwacyjnych i porządkowych
 • Wynajem podestów ruchomych z AA Herkules

Podesty ruchome przejezdne w standardowych pracach budowlanych

Podesty ruchome przejezdne to jedne z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie rodzajów zwyżek. Podnośniki wykorzystuje się każdego dnia w podstawowych zadaniach budowlanych. Dzięki ich mobilności i napędom na 4 koła z łatwością mogą poruszać się na placach budowy i nierównych terenach. Zapewniają pracownikom bezpieczeństwo i przestrzeń pracy na platformie roboczej. Podesty ruchome wykorzystuje na szeroką się w budownictwie przy:

 • pracach murarskich oraz zbrojeniowych;
 • pracach dekarskich oraz przy pokryciach dachów;
 • pracach wyburzeniowych;
 • pracach elewacyjnych;
 • montażu stolarki okiennej, drzwi i bram.

Podesty ruchome i zastosowanie w pracach konstrukcyjnych

Podesty ruchome umożliwiają realizacje szeregu prac konstrukcyjnych na wysokościach w trakcie budowy hal, centrów logistycznych, magazynów czy np. obiektów handlowych. Świetnie sprawdzą się zarówno przy wnoszeniu szkieletów ścian, dachów, jak i przy budowie budynków z prefabrykatów. Wysięgniki koszowe pozwolą pracownikom na bezpieczne wykonywanie prac przy montażu filarów, kolumn i sklepień, a także przy wykonywaniu wiązań stopów i sklepień. Świetnie sprawdzą się również przy konstrukcyjnych pracach spawalniczych, dekarskich, robotach impregnacyjnych i antykorozyjnych. Poza budowlanką możemy wykorzystać je również przy montażu i konstrukcji scen estradowych.

Podesty nożycowe przy realizacji instalacji fotowoltaicznych

Współcześnie przy nowoczesnych inwestycjach budowalnych, deweloperzy i inwestorzy biznesowi decydują się na instalację paneli fotowoltaicznych. Panele wymiernie wpływają na ekonomiczne pozyskanie energii elektrycznej. Także w przypadku instalatorów fotowoltaiki świetnym rozwiązaniem jest postawienie na podesty ruchome. Przy instalacjach fotowoltaiki najczęściej wykorzystuje się wózki nożycowe, które umożliwią łatwe i bezpieczne dostanie się na pożądaną wysokość z poziomu ziemi oraz pozwalają na transport ogniw. Dzięki wykorzystaniu podestu ruchomego nożycowego z zamontujemy panele na dachach, ścianach, elewacjach i konstrukcjach wolnostojących.

Podest ruchomy w pracach magazynowych

Podesty ruchome przejezdne — okazują się idealnym rozwiązaniem również przy pracach magazynowych. Wykorzystuje się tu kompaktowe maszyny nożycowe oraz zwrotne modele masztowe z osią obrotu kosza względem korpusu. Obracany korpus umożliwia poruszanie się między regałami bez konieczności przejazdu podestem. Zwyżki masztowe i nożycowe bez większych problemów transportują pracowników magazynów z towarami, pomiędzy wysokimi regałami w czasie codziennych prac oraz okresowych inwentaryzacji. Wykorzystuje się je także do montaży regałów, serwisu instalacji oraz oświetlenia.

Podesty ruchome przy pracach konserwacyjnych i porządkowych

Ostatnim z najczęstszych możliwości wykorzystania podnośników są prace konserwacyjne i porządkowe. Jeśli chodzi o konkretne czynności mowa tutaj o: przycinaniu drzew, krzewów, myciu elewacji oraz okien, zmianach i montażu dekoracji, czy malowaniu i zaprawkach w trudno dostępnych miejscach. W przypadku prac porządkowych najczęściej wykorzystywane są modele teleskopowe z przegubami. 

Wynajem podestów ruchomych z AA Herkules

Podesty ruchome to niestety kosztowny, a w wielu sytuacjach jednocześnie niezbędny pomocnik przy pracach. Świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców oraz inwestorów, którzy potrzebują podestów ruchomych do realizacji projektów, jest usługa wynajmu zwyżek. Polska firma AA Herkules to solidny partner wielu inwestorów. Jeżeli poszukują Państwo usług profesjonalnego wynajmu podestów ruchomych, zachęcamy do kontaktu. Wszystkie podesty ruchome wypożyczalni podlegają regularnemu serwisowaniu w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, którzy wykorzystują urządzenia na placach budowy. 

podesty ruchome na autolawecie

Wypożyczalnia zapewnia wynajem podestów ruchomych na terenie Katowic, Warszawy, Wrocławia, Łodzi i okolic z opcją organizacji transportu na adres. Zaufaj specjalistom w swojej branży, wynajmując zwyżki najlepszych producentów na atrakcyjnych warunkach.

Udostępnij