Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Podnośniki przegubowe

Podnośniki przegubowe – dlaczego są pomocnym rozwiązaniem?

Data publikacji 6 marca 2023

Podnośniki przegubowe są przystosowane do używania przy pracach remontowych, budowlanych, naprawczych, porządkowych oraz wielu innych. Dostępne do kupienia lub wypożyczenia maszyny są zróżnicowane pod względem sposobu ich działania oraz najważniejszych parametrów technicznych. Podnośniki koszowe przegubowe są jednymi z najpopularniejszych, jednak to nie jedyne dostępne rodzaje. Jakie jeszcze podnośniki są chętnie wykorzystywane do różnych prac? Wyjaśniamy!
 

  1. Podnośniki przegubowe – zastosowanie
  2. Dlaczego warto wynajmować podnośniki przegubowe?
  3. Podnośniki teleskopowo-przegubowe

Wynajem podnośników jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób.

Podnośniki przegubowe – zastosowanie

Musisz dotrzeć do miejsca pracy nad przeszkodami między maszyną a platformą? Odpowiednim wyborem w takiej sytuacji będzie podnośnik przegubowy. Podnośniki przegubowe są używane przede wszystkim w trakcie czynności konserwacyjnych i obsłudze wnętrz centrów logistycznych, centrów handlowych albo zakładów przemysłowych. Są to urządzenia, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom (niektóre modele) po złożeniu bez problemu przejeżdżają przez drzwi. Mały promień skrętu zapewnia właściwą zwrotność i łatwość obsługi. Napęd elektryczny jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale zapewnia cichy ruch podnośnika. Bardzo niski, wręcz minimalny poziom hałasu, kompaktowe wymiary, zwinność ruchów, oraz niebrudzące opony są bez wątpienia głównymi zaletami tych platform do użytku wewnętrznego.
 Podesty teleskopowe są najlepszym rozwiązaniem w miejscach, które wymagają znacznego zasięgu ramienia, dlatego stosuje się je do prac wymagających maksymalnego wychylenia w pionie bez konieczności przejeżdżania maszyną.

Dlaczego warto wynajmować podnośniki przegubowe?

Podnośniki przegubowe wykorzystuje się do prac przy montażu instalacji, w trakcie rozbiórek i w sytuacjach, kiedy pracę wykonuje się między konstrukcjami budowlanymi. W zależności od rodzaju napędu są one wykorzystywane na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Wykonywanie zleceń w przypadku prac na wysokości wymaga poszukiwania szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego sposobu transportu pracowników. Dzięki usłudze wynajmu podnośników twój zespół montażowy może bezproblemowo poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Bez względu na to, czy potrzebujesz podestu ruchomego do pracy na nierównych terenach, czy zwyżki do hali, czeka na ciebie odpowiedni model. Oferta wypożyczanych urządzeń obejmuje podnośniki pozwalające na pracę w każdych warunkach, nawet wysokościach do 26 metrów! Dostępny jest wynajem podnośników wolnobieżnych, podnośników nożycowych, podnośników teleskopowo-przegubowych i masztowych, a także podnośników gąsienicowych i ładowarek teleskopowych. Tak szeroki asortyment sprawia, że każdy może znaleźć model, który dobrze sprawdzi się przy danych pracach wysokościowych. Wynajem podnośników przebiega szybko i sprawnie. Przejrzyste warunki umów oraz minimum formalności to kolejne korzyści przemawiające za wyborem. Jeśli potrzebujesz podnośników, nie wahaj się i skorzystaj z opcji wynajmu już dziś!

Podnośniki teleskopowo-przegubowe

Podnośniki przegubowe teleskopowe zapewniają możliwość poruszania się w poziomie oraz w pionie, czego nie potrafią podnośniki nożycowe. Niektóre modele podnośników teleskopowych charakteryzują się ramionami mogącymi obracać się nawet o 360°! Trzeba przyznać, że są to urządzenia dźwigowe o świetnej zwrotności, mogące poruszać się w dowolnym kierunku, także z koszem uniesionym do góry. Tego rodzaju podnośniki nie tylko zapewniają wysoki komfort pracy, ale są również przyjazne dla środowiska. Nie emitują hałasu o dużym natężeniu oraz nie generują spalin.
 Podnośniki teleskopowo-przegubowe to rozwiązanie chętnie stosowane do różnorodnych prac serwisowych, ogólnobudowlanych, wykończeniowych i montażowych. Dobrze się sprawują w sektorze budowlanym, usługowym, reklamowym oraz elektrycznym. Są niezastąpione w trakcie prac na halach, gdzie niezbędna jest duża mobilność i przede wszystkim konieczna jest praca w miejscach trudno dostępnych.

blacha trapezowa

Redakcja Building-Solutions

Pasjonat architektury i zrównoważonego rozwoju, z zawodowym doświadczeniem w branży budowlanej. Na co dzień eksploruję nowe technologie i materiały, które wprowadzają innowacje w każdą przestrzeń – od domowego zacisza po wielkoskalowe projekty przemysłowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Oszczędne budowanie domu