Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Okulary korekcyjno-ochronne, czemu tak właściwie służą?

Okulary korekcyjno-ochronne, czemu tak właściwie służą?

Standard pracy oraz warunki zmieniały się wraz z upływem lat. W szczególności ewolucję zaliczyły przepisy BHP. Jest to istotna kwestia w szczególności dla firm zajmujących się przemysłem budowniczym, chemicznym, a także elektrotechnicznym. Przydatnym narzędziem okazują się okulary ochronne, które osłaniają wzrok przed ewentualnym zagrożeniem. Problem pojawia się w momencie, gdy osoba ma również wadę wzroku. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą okulary korekcyjno-ochronne.

Czym są okulary ochronne korekcyjne?

Na halach produkcyjnych i placach budowy występuje zwiększone zagrożenie dla zdrowia, a zatem same przepisy również są bardziej rygorystyczne. Zmiany te były podyktowane zbyt dużą ilościom wypadków w zakładach pracy. Najbardziej narażeni byli spawacze, hutnicy, stolarze, a także elektrycy. Determinanty te spowodowały wzmożony wysiłek, w celu wynalezienia odzieży lub akcesoria, które pozwolą na ochronę wzroku. Okulary ochronne okazały się zbawienne, a następnie spopularyzowały się na tyle, że obecnie są one normą w zakładach pracy. Pracodawca dodatkowo pokrywa część lub całość kosztów, związanych z wyprodukowaniem okularów ochronnych. Osoby posiadające dodatkowo wadę wzroku, mogą ubiegać się o okulary ochronne korekcyjne. Takie wyposażenie zapewnia utrzymanie bezpieczeństwa zgodnie z zasadami BHP, a ponadto pozwala zapewnić doskonałą widoczność.

Właściwości okularów ochronno-korekcyjnych

Przede wszystkim okulary pozwolą na odpowiednie zachowanie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Warto podkreślić, że okulary ochronno-korekcyjne — w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów ochronnych — nie pogarszają wzroku. Okulary te zostaną dopasowane pod nasze wszelkie preferencje, m.in.: grubość szkieł, rozmiary oprawek, materiał soczewek, a także kolor samych okularów. Wszystkie parametry zostaną dopasowane wprost proporcjonalnie do wady wzroku, a także wykonywanego zawodu. Okulary dodatkowo posiadają stopień regulacji, którym możesz dowolnie manewrować. Możesz także liczyć na darmowe badanie wzroku, które pozwoli na dobranie odpowiednich soczewek. Ponadto nie jest konieczne zaświadczenie od pracodawcy, a zatem możesz nabyć okulary bez żadnego zaświadczenia. Okulary skutecznie powstrzymają wszelkie zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mogą uszkodzić twój wzrok. Żadne zarysowanie, ani iskra nie pojawią się na materiale. Zatem nie zwlekaj i zamów okulary ochronne korekcyjne: https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/. Zdrowie ma się jedno i warto o nie dbać, jak należy.

 

Udostępnij