Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Nowoczesna poprawa bezpieczeństwa

Nowoczesna poprawa bezpieczeństwa

Dzisiaj coraz większą uwagę przykłada się do bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Dzieje się tak za sprawą tego, że media powszechnie bombardują nas informacjami o włamaniach, ale także o oszustwach „na wnuczka” lub „na policjanta”. Często też po prostu nie chcemy mieć do czynienia z akwizytorami albo nie życzymy sobie na klatce schodowej ulotek. W blokach poważnym problemem są też bezdomni, którzy podając się za kuriera potrafią wejść do środka i spędzać czas na schodach. Przy każdym z tych problemów, warto zastosować nowoczesne rozwiązanie, jakim są wideodomofony Vidos, które wydatnie wpłyną na poprawę poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców w każdym rodzaju budownictwa.

Czy dom czy blok, to rozwiązanie można zastosować wszędzie

 

Chociaż nie spotyka się go za często na starych osiedlach, to w nowym budownictwie coraz częściej widać wideodomofony Vidos. W tym przypadku po prostu obraz z pojedynczej kamery przy klatce schodowej jest kierowany do monitorów w poszczególnych mieszkaniach, w zależności od tego jaki numer lokalu zostanie wybrany. Pozwala to na łatwe monitorowanie, kto zjawia się pod domem i skuteczne unikanie nieproszonych gości.

Wideodomofon Vidos to urządzenie, dzięki któremu każdy, niezależnie od wieku i statusu majątkowego, może poczuć się bezpieczniej. W sprzedaży dostępne są zarówno tanie modele, które dostępne są dla wszystkich, jak i te droższe, które przydają się na przykład do monitorowania odwiedzających przedsiębiorstwo nawet z kilku różnych miejsc na raz. Można je zamontować nie tylko przy wejściu, ale i w bramie lub przy furtce. Daje to możliwość zatrzymania intruza na dowolnym etapie, który najbardziej nam odpowiada, lub wpuszczenie mile widzianego gościa bez potrzeby wychodzenia na zimno lub deszcz.

To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy potrzebują dostępu do domofonu dla kilku lokali

 

Dotyczy to domów jednorodzinnych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza w oddzielnym lokalu, ale i spółdzielni mieszkaniowych. Chodzi o to, czy da się wykorzystać wideodomofon Vidos tak, żeby łączył się niezależnie z różnymi pomieszczeniami lub lokalami po naciśnięciu zróżnicowanych numerów. Odpowiedź jest twierdząca. Istnieje nawet możliwość zakupu urządzenia, na którym można także wpisywać kod dostępu do klatki schodowej lub furtki, tak jak w klasycznych nowoczesnych domofonach.

Wideodomofony Vidos są dostępne w szerokiej palecie zróżnicowanych modeli, które różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane, standardem oraz ilością opcji. Z pewnością każdy może wśród nich znaleźć właśnie to, czego poszukuje.

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.