Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Jak wykonać ogrodzenia z bloczków betonowych?

Jak wykonać ogrodzenia z bloczków betonowych?

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się ogrodzenia z bloczków betonowych. Bloczki to niezwykle funkcjonalny materiał, który może być wykorzystany w różnych sytuacjach. Przede wszystkim bloczki na ogrodzenie są trwałe oraz wytrzymałe.

Zalety ogrodzenia z bloczków betonowych

Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Ogrodzenia z bloczków są proste w montażu, dlatego nawet mało doświadczone osoby powinny sobie z tym bez większych problemów poradzić. Jeżeli chodzi o ogrodzenia posesji to oczekiwania większości inwestorów są podobne. Ogrodzenia z bloczków betonowych są niezwykle uniwersalne i mogą być łatwo dopasowane. Warto mieć na uwadze, że niektóre z nich przypominają nawet naturalny kamień. Wysokość takiego ogrodzenia może być tak naprawdę dowolna.

Polecamy: https://building-solutions.pl/jaka-powinna-byc-odleglosc-budynku-od-granicy-dzialki/

Posesję od zewnętrznego świata można skutecznie oddzielić przy pomocy bloczków betonowych, które są niezwykle solidną barierą. Osoby, które cenią sobie komfort oraz bezpieczeństwo powinny koniecznie wybrać te rozwiązanie. To co wyróżnia bloczki betonowe to przede wszystkim atrakcyjny wygląd. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można wybierać dowolną konstrukcję przęseł. Proces budowy takiego ogrodzenia jest dość złożony, ale trzeba zauważyć, że nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać. Najpierw trzeba jednak skompletować niezbędne narzędzia oraz materiały. Na trudnych terenach najlepiej sprawdzą się ciężkie betony.

ogrodzenie z bloczków betonowych

Wytrzymałość ogrodzenia

Niezbędne jest również zbrojenie, które zapewnia większą wytrzymałość ogrodzenia. W niektórych przypadkach konieczne jest używanie zbrojenia poziomego. Specjaliści zalecają postawienie co najmniej jednego pręta zbrojeniowego na jeden metr ogrodzenia. Ważne jest również przygotowanie odpowiednich narzędzi, wśród których można wymienić: drewniane listwy, sznurek, paca. Przed rozpoczęciem montażu dobrze jest przemieszczać bloczki na ogrodzenie między sobą.

Zobacz także: https://building-solutions.pl/zalety-domu-do-200-tys-pod-klucz/

Trzeba pamiętać, że bloczki mogą się nieco różnić od siebie kolorem, ponieważ pochodzą z różnych partii. Mieszając bloczki ze sobą można uzyskać ciekawe efekty wizualne. Można je również najpierw ułożyć „na sucho”, żeby zobaczyć jak się będą prezentowały. Dzięki temu można sprawdzić, czy będą przylegać do siebie dobrze. Należy też wcześniej przygotować bramę, furtkę oraz wszystkie przęsła. Bloczki betonowe są bardzo ciężkie, dlatego trzeba pamiętać, że podstawą są solidne fundamenty. Poniżej granicy przemarzania gruntu należy umiejscowić ławy fundamentowe. Takie rozwiązanie sprawi, że fundamenty nie będą niszczone przez wody gruntowe.

ogrodzenie beton

Wyrównanie terenu

Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne wyrównanie terenu. Dlatego trzeba dokładnie usunąć wszystkie korzenie oraz kamienie. Można użyć drewnianych palików oraz sznurka, żeby wyznaczyć przebieg ogrodzenia z betonowych bloczków. Wykopanie dołu pod fundament to następny etap. Należy jednak pamiętać, że szerokość dołu powinna wynosić przynajmniej 30 cm. Po wylaniu betonu trzeba koniecznie odczekać przynajmniej 24 godziny. Następnie można jeszcze doszlifować powierzchnię fundamentu. Oczywiście nie da się tego zrobić idealnie równo, ale warto poświęcić trochę czasu, żeby się postarać.

Wykonanie izolacji to już ostatni etap przygotowania ogrodzenia z bloczków betonowych. Izolacja ograniczy negatywny wpływ temperatury, na materiał, z które stworzone jest ogrodzenie. Należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu izolacji, ponieważ w innym wypadku na płocie zaczną pojawiać się nieestetyczne wykwity wapienne. Żeby beton uzyskał odpowiednią sztywność potrzebne jest co najmniej 10 – 14 dni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *