Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Gdzie wykonać darmowy projekt mieszkania

Gdzie wykonać darmowy projekt mieszkania

Urządzając nowe mieszkanie powinniśmy wszystko odpowiednio przemyśleć. Zmieniając sposób umeblowania w już zamieszkałych pomieszczeniach również należy ułożyć meble taki sposób, by było użytecznie, przyjemnie i estetycznie. Możemy wziąć kartkę do ręki, ołówek i nanieść plan każdego pokoju na papier. Takie rozwiązanie wydaje się być proste. Jednak każdą poprawkę i nowy element musimy nanosić na nowo. Jednocześnie należy usunąć każdy mebel, który chcemy chwilowo zastąpić. Powrót do poprzedniego rozwiązania wymaga kolejnych poprawek. Tak naprawdę wykonany darmowy projekt mieszkania na kartce papieru nie jest w stanie oszczędzić naszego czasu.

Darmowy projekt mieszkania?

Lepszym rozwiązaniem będzie użycie darmowego planera online. Jednym z takich systemów dostępnych w sieci jest planer od IKEA. W nim możemy nie tylko wybrać spośród gotowych projektów łazienek, kuchni, sypialni czy salonów. Możemy je bezpośrednio edytować i sprawić, by na pozór proste projekty pasowały wymiarami do naszego pomieszczenia. Niezależnie czy remontujemy nasze mieszkanie czy urządzamy nowo zakupione. Planer od IKEA jest przede wszystkim darmowy ale także możemy w nim zaplanować każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie musimy korzystać z gotowych rozwiązań. Możemy zaplanować nie tylko rozmieszczenie mebli w pokoju ale także wnętrze pojedynczej szafy. Możemy dołożyć kolejne moduły z regałami i w szybkim czasie zobaczyć, czy całość do siebie pasuje. Obliczymy praktycznie wszystko, nawet długość blatu potrzebnego do urządzenia kuchni.

Kolejny planner mieszkania

Drugim, również darmowym planerem online jest program innego dystrybutora – Leroy Merlin. W nim możemy również dokonać szczegółowego zaprojektowania naszego mieszkania. Ciekawą opcją jest możliwość zaimportowania planu naszego mieszkania z zewnętrznego źródła. Obrazek będzie stanowił tło dla naszego projektu, więc odpowiednie dobranie proporcji w projekcie będzie bardzo ważne. Żeby wymiary się zgadzały. Możemy wybrać podstawowy kształt obrysu, na przykład w formie prostokąta i w jego środku urządzić nasze mieszkanie.

Udostępnij