Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Aranżacje małej kuchni w bloku

Aranżacje małej kuchni w bloku

Większość z nas mieszka w mieszkaniach w bloku, a tam wiadomo kuchnie są zazwyczaj małe. Jak sprawić, żeby mimo swojego rozmiaru kuchnia spełniała swoje funkcje, była wygodna i do tego ładna? Aranżacja małej kuchni –  jest na to kilka sposobów!

Aranżacja małej kuchni

Nie od dzisiaj wiadomo, że biel powiększa wnętrza, dlatego tak ważny jest w niewielkiej kuchni dobór kolorów. Ściany najlepiej pomalować właśnie w tym kolorze. Boicie się, że się nie sprawdzi? Spokojnie, miejsca, w których znajduje się piec lub płyta oraz zlew i blaty robocze można pomalować specjalnym lakierem, dzięki któremu spokojnie umyjemy tłuste plamy. Możemy też pomalować jedną ze ścian na przyjemny pastelowy kolor. Wielu z nas zdecyduje się na płytki ścienne. Najlepiej jeśli one również będą jasne, jednak możemy dodać w pewnych miejscach pastelowe akcenty lub ozdobne dekory. Jasne kolory powinny pojawić się nie tylko na ścianach ale również meble kuchenne, podłoga a nawet drobiazgi typu listwy przypodłogowe warto wybrać w bieli, kremie lub pokrewnych barwach.

Funkcjonalność małej kuchni

Drugą ważną rzeczą w aranżacji niewielkiej kuchni jest jej funkcjonalność. Warto pomyśleć o zamówieniu mebli na wymiar, unikniemy niewykorzystanych przestrzeni a szafki dostosujemy do swoich potrzeb. W zabudowie warto umieścić półki typu karuzela, lub mniejsze półeczki i szufladki, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać przestrzeń przeznaczoną do przechowywania. Mała kuchnia nie oznacza, że będziemy musieli zrezygnować np. ze zmywarki. Również sprzęty, które znajdą się w pomieszczeniu mogą mieć mniejszą niż standardowa szerokość. Sprzęty w zabudowie sprawią, że staną się mniej widoczne i wystrój znowu na tym zyska. Warto pamiętać również o prostocie. Niewielka kuchnia pomieści tylko niezbędne przedmioty. Dobrze jeśli będą one schowane. Dodatkowe ozdoby sprawią wrażenie bałaganu i braku funkcjonalności.

Nasze kuchenne potrzeby

Na koniec pamiętajmy, że kuchnia musi być dostosowana do naszych potrzeb. Warto więc pomyśleć czy potrzebujemy dwumetrową lodówkę, a pralkę możemy umieścić w komórce lub łazience. Warto też skorzystać z nowoczesnych sprzętów, które są bardziej funkcjonalne np. zamiast dużego okapu zdecydować się na taki w formie cienkiej płyty, rury lub wyciąg z blatu.

Udostępnij