Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Zalety domu do 200 tys pod klucz

Zalety domu do 200 tys pod klucz

Budowa domu jest najczęściej jedną z najbardziej kluczowych inwestycji przeprowadzonych w całym życiu. Zazwyczaj ponosi się na nią bardzo duże nakłady finansowe. Jednakże podczas tego rodzaju zadania należy często dopełniać różnego rodzaju formalności. W związku z tym, że budowa domu zajmuje stosunkowo dużo czasu, wiele osób zastanawia się nad zakupem domu gotowego pod klucz. Z całą pewnością rozwiązanie takie jak dom do 200 tys pod klucz będzie idealne dla wszystkich osób, którym brakuje czasu.

Etapy budowy domu

Całościowa budowa obiektu mieszkalnego składa się z kilku istotnych etapów. Podstawą jest zakup działki, na której stanie dom. Ważny jest także wybór odpowiedniego projektu domu, który będzie odpowiadał indywidualnym preferencjom danego inwestora. Projekt można wybrać zarówno gotowy z bazy projektów, jak i stworzyć projekt u architekta. Projekt u architekta będzie projektem wykonanym na indywidualne zamówienie, a więc będzie w pełni dostosowany do osoby zamawiającej. Dodatkowo należy dopełnić wszelkich niezbędnych formalności, a także uzyskać wszystkie potrzebne do budowy domu dokumenty. Istotne jest także wykonanie wszystkich przyłączy do budynku, wśród których można wymienić przyłącza takich mediów jak gaz, prąd oraz woda. Należy również w odpowiedni sposób umieścić budynek na działce, co jest wykonywane przez taką osobę jak geodeta.

Polecamy: Odległość budynku od granicy działki

budowa domu pod klucz

Wśród podstawowych etapów każdej budowy można wymienić następujące:

– stan surowy otwarty i stan surowy zamknięty – ten etap budowy domu obejmuje powstanie takich elementów jak wykop oraz fundamenty. Obejmuje także podstawowa konstrukcja danego budynku, w skład której wchodzą składowe takie jak ściany o charakterze nośnym, kominy, a także więźba i pokrycie dachowe. W stanie surowym zamkniętym dodatkowo powinno się zamontować takie elementy jak okna, drzwi oraz brama garażowa, jeśli jest uwzględniona w projekcie domu,

– deweloperski – jest kolejnym etapem budowy domu i obejmuje przede wszystkim wykonanie wszelkiego rodzaju prac na elewacji budynku. Obejmuje także stworzenie ocieplenia, zamontowanie parapetów znajdujących się wewnątrz budynku; w stanie deweloperskim powinno się wykonać wszelkiego rodzaju przyłącza, takie jak przyłącza elektryczne, telewizyjne, internetowe, a także wodno-kanalizacyjne oraz grzewcze; powinno się położyć tynki wewnątrz budynku, posadzki, a także płyty kartonowo-gipsowe,

– stan pod klucz – jest ostatnim etapem budowy domu, w którym cały dom powinien być na odpowiednim poziomie wykończony; ten stan uwzględnia takie prace jak położenie tynków wewnętrznych, pomalowanie ścian wewnątrz budynku, położenie glazury w łazienkach i kuchniach, ułożenie paneli podłogowych, desek lub parkietu na podłogach; stan pod klucz obejmuje także wstawienie okien i drzwi w pełnym zakresie, a także wyposażenie łazienki w niezbędne elementy sanitarne.

Zobacz także: https://building-solutions.pl/jak-wykonac-montaz-blachy-trapezowej-na-dachu-pokrytym-papa/

dom pod klucz

Dom za 200 tys pod klucz – zalety

Dom wykończony pod klucz z całą pewnością posiada szereg zalet. Przede wszystkim na ten rodzaj wykończenia powinny zdecydować się wszystkie osoby, które nie posiadają wystarczającej ilości czasu, aby móc się zająć budową i wykończeniem samodzielnie. Dotyczy to w szczególności osób pracujących za granicą, osób pracujących w delegacjach, osób pracujących w nielimitowanym czasie itp. Podczas budowy domu pod klucz inwestor zleca wykonanie wszystkich prac, a więc nie musi ich samodzielnie organizować, ani też martwić się ich przebiegiem. Dlatego jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla obu stron. Budowę domu pod klucz realizuje się etap po etapie. Podczas wykonywania prac nie ma żadnych przestojów, co często się zdarza podczas samodzielnego nadzorowania postępów budowy. Podczas wyboru takiego rozwiązania warto wziąć pod uwagę także koszty.

Pierwotna cena domu wykończonego pod klucz z całą pewnością jest wyższa niż cena domu wykończonego w stanie deweloperskim. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że dom w stanie deweloperskim także trzeba będzie w późniejszym czasie odpowiednio wykończyć. Sumarycznie to może być dużo droższym rozwiązaniem niż po prostu zakup domu o standardzie pod klucz. Dużą zaletą firm, które realizują budowy domów pod klucz jest także fakt, iż mogą one wynegocjować ze swoimi dostawcami stosunkowo duże rabaty, dzięki czemu cena wykończenia będzie odpowiednio niższa. Natomiast całkowity koszt budowy domu pod klucz jest dość zróżnicowany i zależy od wielu aspektów. Z całą pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie, które jest warte przemyślenia oraz przeanalizowania.

Udostępnij