Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród bocianie gniazdo

Bocianie gniazdo: świetne w domu i ogrodzie

Data publikacji 16 lipca 2021


Coraz więcej osób ceni relaks na świeżym powietrzu. Może on się stać bardzo przyjemny, dzięki odpowiednio dobranym meblom. Do tych mebli ogrodowych, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność zalicza się wiszące fotele. Bardzo często określa się je jako bocianie gniazdo.

Jakie są wiszące fotele typu bocianie gniazdo?

Bocianie gniazdo to rodzaj wiszącego fotela, który bardzo szybko po pojawieniu się na rynku podbił serca wielu osób na całym świecie. Moda na te fotele jakiś czas temu dotarła także do naszego kraju. Wiszący, przypominający trochę kosz fotel można zamontować w dowolnym miejscu. Bocianie gniazdo sprawdzi się na tarasie, większym balkonie, w ogrodzie, a nawet w domu. Fotel można zawiesić na gałęzi drzewa, specjalnym stelażu albo na haku zamontowanym w suficie. Wszystkie fotele typu bocianie gniazdo wyróżniają się bardzo nowoczesnym wzornictwem. Bardzo udanie łączą one najnowsze trendy z ponadczasowymi rozwiązaniami. Dzięki temu bocianie gniazdo pasuje do przestrzeni urządzonych w bardzo stylu. Niezależnie od tego, w jakim miejscu znajdzie się ten wiszący fotel, należy pamiętać o jego solidnym zamocowaniu. Sam montaż nie jest trudny, nie wymaga stosowania żadnych specjalnych narzędzi. Przydatna może okazać się jedynie wiertarka – jeśli fotel będzie mocowany do sufitu.

Czy bocianie gniazdo to zakup na lata?

Do wykonania huśtanego fotela producenci wykorzystują materiały bardzo wysokiej jakości. Wszystkie materiały dobierane są tak, aby fotel był wytrzymały, odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a co za tym idzie po prostu trwały. Większość foteli zwyczajowo zwanych bocianim gniazdem ma lekką, ażurową konstrukcję. Nie powinno to jednak nikogo zmylić: bocianie gniazdo jest wykonane naprawdę bardzo solidnie. Maksymalne obciążenie fotela wynosi ( w zależności od producenta) sto dwadzieścia lub sto pięćdziesiąt kilogramów. A to oznacza, że z bocianiego gniazda bez obaw mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Kształt bocianiego gniazda został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić każdemu użytkownikowi sto procent komfortu. Niektórzy producenci dołączają do fotela miękką poduchę. Dzięki niej relaks w bocianim gnieździe staje się jeszcze większą przyjemnością. Dodatkowym plusem jest to, że fotel bocianie gniazdo nie zajmuje wiele miejsca. Można więc wykorzystać go do aranżacji pustej, nawet bardzo niewielkiej przestrzeni na tarasie, w ogrodzie, balkonie czy mieszkaniu.

Huśtawkom ogrodowym wyrosła potężna konkurencja. Są nią fotele wiszące bocianie gniazdo. W odróżnieniu od huśtawek ogrodowych w foteli tych można korzystać nie tylko w ogrodzie. Są one wyjątkowo estetyczne i śmiało można wykorzystać je także w mieszkaniu. Bocianie gniazdo dostępne są na ogół w stonowanych, jednolitych kolorach. Na ogół są to jasne barwy, które nie stanowią konkurencji dla ogrodowych roślin. Uroku fotelom dodają im frędzle.

blacha trapezowa

Redakcja Building-Solutions

Pasjonat architektury i zrównoważonego rozwoju, z zawodowym doświadczeniem w branży budowlanej. Na co dzień eksploruję nowe technologie i materiały, które wprowadzają innowacje w każdą przestrzeń – od domowego zacisza po wielkoskalowe projekty przemysłowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wykorzystać piaskowiec w ogrodzie?