Ile kosztuje dostawa ekogroszku w Warszawie?
Data publikacji 5 lutego 2021
Wysokie ceny energii elektrycznej i gazu zniechęcają do zmiany sposobu ogrzewania domu na bardziej ekologiczny. Stosowanie nowoczesnych kotłów na węgiel, z podajnikiem i sterownikiem umożliwiającym automatyczne dozowanie opału, podtrzymywanie ognia i utrzymywanie stałej temperatury w domu nadal się opłaca. W związku z tym wiele osób, nawet w stolicy, wciąż potrzebuje węgla. Ekogroszek z dostawą w Warszawie to wygoda dla każdego, kto pali węglem. Ile kosztuje dostawa?
Co to jest ekogroszek?
To węgiel kamienny o określonej granulacji, przeznaczony do spalania w kotłach z podajnikiem. Najczęściej przed sprzedażą jest on workowany, dzięki czemu kupujący może zamówić dokładnie taką ilość opału, jaka jest mu potrzebna. W przypadku dostaw ekogroszku na terenie Warszawy, które realizowane są przez firmy kurierskie, a nie bezpośrednio przez składy opału, najczęściej dostarczany jest on na paletach bezzwrotnych, właśnie w workach. Paleta opału, w zależności od rodzaju, może ważyć 0,5 tony lub 1 tonę, co odpowiada 20 lub 40 workom węgla po 25 kg każdy, ewentualnie 25 i 50 workom po 20 kg każdy. Ekogroszek z dostawą w Warszawie oczywiście dostępny jest w różnych wersjach kaloryczności, co zapewnia możliwość wyboru produktu dopasowanego do własnych potrzeb. Węgiel o niższej kaloryczności jest odpowiednio tańszy, ale raczej nie sprawdzi się przy dużych mrozach.
Koszt dostawy opału
Na cenę ekogroszku z opcją dostawy w Warszawie wpływa nie tylko jego kaloryczność, ale i koszty związane z transportem. Zamawiając węgiel ze stacjonarnego składu opału, najczęściej możemy liczyć na jego darmowy dowóz, na ściśle określoną odległość, ewentualnie na bezpłatną dostawę, gdy zamawiamy jego większą ilość. Gdy kupujemy przez Internet, z wirtualnego składu opału, wówczas koszt dostawy jest zwykle wliczony w cenę produktu. Za dowóz węgla odpowiada firma kurierska, a opał przewożony jest na palecie. Zamawiają jedną paletę, już nic nie płacimy za dowóz. Ekogroszek z dostawą w Warszawie, zamówiony z firmy zajmującej się zdalną sprzedażą opału, może być zatem doskonałą alternatywą dla jego zakupu w składzie stacjonarnym lub markecie budowlanym, gdzie trzeba płacić za dostawę.
Jeśli nie chcesz płacić za dostawę ekogroszku w Warszawie, szukaj składów oferujących darmowy dowóz produktu lub kupuj go przez Internet, w firmach zajmujących się zdalną sprzedażą workowanego węgla dostarczanego klientom na paletach. W pierwszym przypadku dowóz jest zwykle bezpłatny, gdy kupisz większą ilość opału lub gdy odległość, jaką musi pokonać samochód dostawczy, jest niewielka. W tym drugim przypadku darmowa dostawa obowiązuje przy płatnościach z góry już przy zakupie jednej palety.