Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

PoradnikWnętrza

Jak wybrać funkcjonalną i estetyczną szafę do sypialni?

Jak wybrać funkcjonalną i estetyczną szafę do sypialni?

Szafa to bardzo ważny element wyposażenia, ponieważ pozwala na utrzymanie porządku w ubraniach i innych rzeczach. Można ją spotkać w każdym domu. Znajduje się najczęściej w przedpokoju, garderobie, salonie lub sypialni. Zwłaszcza to ostanie miejsce ma charakter szczególny dlatego wybór szafy powinien być starannie i dokładnie przemyślany. Taki mebel powinien być nie tylko praktyczny, ale i cechować się wysokim poziomem estetyki. Szafa jest meblem o wyjątkowym znaczeniu dlatego powinna być atrakcyjnym elementem wystroju każdej, nowoczesnej sypialni.

Czym kierować się przy wyborze szafy do sypialni?

Najważniejszym kryterium jest metraż, ponieważ od rozmiarów sypialni zależy jaki rozmiar szafy będzie do niej pasował. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na oddzielną garderobę szafa jest strzałem w dziesiątkę. W sytuacji gdy sypialnia jest duża i przestrzeń na to pozwala bardzo dobrym rozwiązaniem jest szafa z drzwiami przesuwnymi i z dużą ilością półek, ponieważ oprócz ubrań może pomieścić wiele innych rzeczy, takich jak ręczniki czy zapasowa pościel. W przypadku małych metraży bardzo dobrym rozwiązaniem jest węższa szafa z umieszczoną nadstawką, ponieważ takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca.

Czym powinna się charakteryzować szafa do sypialni?

Taki element wyposażenia powinien być dopasowany do ogólnej stylistyki wnętrza, aby tworzyć z nim spójną całość i nie zakłócać przytulnego charakteru sypialni. Szafa powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, takiego jak płyta laminowana, ponieważ to tworzywo odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Powinna być także wyposażona w drążki na wieszanie kurtek, płaszczy, sukienek czy garniturów oraz w pojemne półki na buty czy innego rodzaju tekstylia. Taki mebel musi się cechować solidnym wykonaniem. Dzięki temu posłuży swoim użytkownikom przez wiele lat.

Szafa w sypialni – inwestycja na lata

Przy wyborze szafy do sypialni warto rozejrzeć się za rzetelnym i sprawdzonym sklepem internetowym, który oferuje bogaty wybór mebli, cechujących się wysokim poziomem wykonania, funkcjonalnością i estetyką.
Takie szafy znajdują się w sklepie AKORD, który oferuje wiele modeli eleganckich, pojemnych i praktycznych szaf, które wpiszą się do stylistyki każdej sypialni – https://sklep.akord.net.pl/31-szafy-do-sypialni. Znajdziesz tu szafy przesuwne, meble z nadstawkami, a także szafy narożne. A wszystkie w modnych i nowoczesnych kolorach, takich jak min. biały, dąb sonoma, wenge czy olcha. Szafy dostępne są w macie lub połysku i wyposażone zostały w drążki, półki, uchylne lub przesuwne drzwi.

To meble wysokiej klasy dlatego warto w nie wyposażyć swoją sypialnię, bo to inwestycja na lata.

 

Udostępnij