Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Co warto wiedzieć o środkach antyadhezyjnych?

Co warto wiedzieć o środkach antyadhezyjnych?

Z pewnością spotkałeś się już wcześniej z terminem środków czy powłok antyadhezyjnych. Być może nigdy nie miałeś jednak okazji przyjrzeć się szerzej tym zagadnieniom – jeśli ten scenariusz jest Ci bliski – poniżej prezentujemy podstawowe wyjaśnienie i rozróżnienie tych preparatów. Poznasz także niemieckiego producenta preparatów silikonowych.

  1. Czym jest środek antyadhezyjny?
  2. Nakładaj środki adhezyjne na czyste powierzchnie
  3. Wacker Chemie – doświadcz niemieckiej jakości

Czym jest środek antyadhezyjny?

Skuteczny środek antyadhezyjny jest wykorzystywany podczas przetwórstwa gumy, a także do powłoki, która zapobiega przyleganiu gumy do elementów przyrządów przetwórczych. Inne określenia tych preparatów to między innymi oleje do form czy środki umożliwiające wyciąganie betonów z form. Istota ich działania opiera się na odseparowaniu szalunku od utwardzonego już betonu. Dokonując pewnego rodzaju rozróżnienia można podzielić środki adhezyjne na co najmniej dwa rodzaje. Pierwszy z nich jest reaktywny, czyli innymi słowy – aktywny chemicznie, a drugi tworzy swojego rodzaju membranę.

Preparaty antyadhezyjne wyprodukowane na bazie teflonu płatkowego są wykorzystywane jako powłoka antyadhezyjna.

Nakładaj środki adhezyjne na czyste powierzchnie

Podczas prac pamiętaj o tym, aby środki antyadhezyjne nanosić zawsze na wyczyszczone uprzednio szalunki. W przeciwnym razie nie będą w stanie zagwarantować odpowiedniego stopnia ochrony przed nieczystościami. W chwili rozszalowania wszelkie nieczystości pochodzące z formy zostaną uwypuklone na betonowej powierzchni. Podczas aplikacji należy także z umiarem podchodzić do grubości nanoszonej warstwy. Okazuje się bowiem, że naniesienie zbyt dużej ilości preparatu będzie skutkować zbieraniem kurzu pochodzącego z powietrza.

 

Wacker Chemie – doświadcz niemieckiej jakości

Marka Wacker Chemie oferuje szeroki asortyment klejów silikonowych. To niemieckie przedsiębiorstwo od ponad stulecia dostarcza najwyższej jakości preparaty z branży chemicznej. Specjalizuje się w produkcji wyrobów silikonowych oraz wytwarzanych z polimerów. Jeśli zatem szukasz solidnego dostawcy i zależy Ci na najwyższej jakości – sięgnięcie po te niemieckie produkty pozwoli Ci z powodzeniem przeprowadzać wszelkie zamierzone prace. W niektórych sytuacjach nie warto kierować się wyłącznie ceną – może to bowiem przynieść negatywne skutki w dalszej perspektywie. Sięgając po wyroby od sprawdzonego dostawcy zyskujesz gwarancję, że Twoje prace będą przebiegać bezawaryjnie!

 

 

Comment here