Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Czym kierować się, wybierając mieszkanie w Gdańsku?

Gdańsk jest największym miastem w północnej Polsce. Stanowi również centrum ponadmilionowej aglomeracji trójmiejskiej. Ponadto, jest połączone z resztą kraju autostradą A1, drogami ekspresowymi S6 i S7 oraz kilkoma liniami kolejowymi, a na dodatek, funkcjonuje tu największy port w tej części Morza Bałtyckiego i duże międzynarodowe lotnisko (3. największe w Polsce). W mieście swoje filie mają dziesiątki międzynarodowych firm.

Gdańsk słynie również z pięknej starówki i swojej wielowiekowej historii. Leży na skraju Kaszub i jest z trzech stron otoczony pięknymi lasami,  których lwia część wchodzi w skład Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To wszystko sprawia, że Gdańsk jest nowoczesnym i przyjaznym miejscem do życia.

 

Nowoczesność przede wszystkim

Opisany we wstępie artykułu stan rzeczy skutkuje tym, że w stolicy województwa pomorskiego w ostatnim czasie powstało wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Dzięki osiedlom, które wznosi  deweloper Gdańsk staje się nowocześniejszy z każdym rokiem. Osiedla charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnych standardów budowlanych. Oznacza to, iż posiadają wszelkie udogodnienia potrzebne w XXI wieku, do których zaliczymy nie tylko podłączenie do mediów komunalnych.

Ponadto osiedla są wyposażane w duże parkingi podziemnie i naziemne, wytyczane są szerokie drogi i chodniki, otwierane są sklepiki osiedlowe, zaś wolne przestrzenie są przeznaczane na malownicze tereny zielone. Tego typu kompleksy powstają na terenie niemal całego miasta.

Gdzie najlepiej zamieszkać?

Osoby, którym zależy na bliskości morza, powinny zastanowić się nad zamieszkaniem w takich dzielnicach jak Brzeźno, Nowy Port czy Przymorze. Klienci chcący osiedlić się w gospodarczo-usługowym centrum miasta, powinny osiedlić się na terenie dzielnic Wrzeszcz lub Śródmieście. Na terenie ostatniej z wymienionych części Gdańska znajduje się Stare Miasto, gdzie zamieszkać powinny osoby ceniące sobie zabytkową scenerię i bliskość przeróżnych instytucji kultury.

Miłośnicy nowoczesnych mieszkań na nowych osiedlach odnajdą się z kolei w dzielnicach Brętowo i Jasień, które znajduje się również na krawędzi okolicznych lasów, zachęcających do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w kontakcie z naturą. Jeśli z kolei zależy nam, by nasze mieszkanie było dobrze skomunikowane z resztą miasta, rozważmy możliwość kupna lokum znajdującego się w pobliżu linii Szybkiej Kolei Miejskiej, stanowiącej istny „kręgosłup” miasta, przecinając je na dwie części. Osoby szukające domów jednorodzinnych, powinny zastanowić się nad wyborem takich dzielnic jak Osowa, Wyspa Sobieszewska czy Kokoszki.

Warto kupić mieszkanie w Gdańsku!

Jak widać, gdański deweloper dysponuje bardzo rozbudowana ofertą nowych mieszkań i domów. Inwestycje tego typu są wznoszone w całym mieście, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od tego, jakie wymagania przedstawia względem lokalizacji nowej kwatery.

Dostęp do ekonomicznych i infrastrukturalnych dobrodziejstw, jakie posiada Gdańsk, sprawia, że mieszkanie w tym kilkusettysięcznym mieście pozwala nam na korzystanie ze wszelkich plusów życia w centrum wielkiej aglomeracji.

Comment here