Automatyka przemysłowa – inteligentne systemy oświetlenia
Data publikacji 27 stycznia 2023
Automatyka przemysłowa pozwala podnosić komfort pracy, ale i daje realną szansę na oszczędność dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu danego procesu tak, aby odpowiadał potrzebom przedsiębiorstwa. Dzięki inteligentnym systemom oświetleniowym można z powodzeniem oszczędzać na energii elektrycznej. W inteligentnych budynkach wszystko jest prostsze, bardziej komfortowe i intuicyjne. Im częściej korzystamy z takich systemów, tym można żyć wygodniej i produkować wydajniej. Na czym polega automatyka przemysłowa?
Inteligentne systemy oświetleniowe
To doskonały przykład tego, w jaki sposób mogą wyglądać inteligentne budynki. Dzięki zainstalowaniu odpowiednich sterowników można programować cały system oświetlenia, a także dostosowywać jego parametry do własnych potrzeb pod kątem mocy świecenia, czasu, a nawet temperatury barwowej. Użytkownik może definiować różne scenariusze pracy takich sterowników tak, aby oświetlenie faktycznie spełniało wszystkie oczekiwania i było jak najbardziej użyteczne w codziennej pracy.
W kwestii automatyzacji oświetlenia bardzo ciekawym rozwiązaniem jest multisensor, który odpowiada za identyfikację ruchu oraz obecności. Czujnik sprawia, że oświetlenie zapala się dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebne. Czujniki są dostosowywane zarówno pod kątem mniejszych pomieszczeń, jak i dużych hal. Warto zauważyć, że niektóre czujniki są w stanie jednocześnie kontrolować i sterować pracą nawet 192 urządzeń. Są to systemy niemalże niezawodne, na których naprawdę można polegać. Więcej informacji o systemach pozwalających na automatyzację przemysłową można znaleźć na stronie- https://comatiq.pl/.
Rozwiązanie dla nowoczesnych organizacji
Bez wątpienia, inteligentne systemy pozwalające na daleko idącą automatyzację oświetlenia są dedykowane przedsiębiorstwom nowoczesnym. Sterowniki pozwalają także na zdalną komunikację, a także na kontrolowanie oświetlenia za pośrednictwem sieci internetowej. Kontrola pracy urządzeń odbywa się w takim przypadku z poziomu sterownika nadrzędnego. Zasadniczo, nie trzeba się obawiać także sytuacji, w której nastąpiłby zanik napięcia. Sterowniki są wyposażone w specjalne moduły buforowe, które podtrzymują zasilanie i pozwalają na nieprzerwaną pracę. Tym samym- nie ma ryzyka sytuacji, w której system nagle przestanie działać. Same skrzynki i obudowy modułów, w których znajdują się sterowniki również są projektowane tak, aby wyglądały bardzo nowocześnie i estetycznie. Tym samym, bez przeszkód można je umieszczać nawet w bardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach w firmie.