Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

4 niezawodne pomysły aranżacyjne

4 niezawodne pomysły aranżacyjne

Urządzanie wnętrz to nie lada sztuka – są ludzie, którzy studiują aranżację przestrzenną i poświęcają lata na doskonalenie swoich umiejętności gospodarowania przestrzenią i dobierania odpowiednich materiałów wykończeniowych, farb, mebli i dodatków. Żeby cieszyć wnętrzem jak z katalogu firmy meblarskiej najlepiej jest zatrudnić projektanta i to jemu powierzyć zaaranżowanie przestrzeni. Jednak nawet jeśli powierzymy nasz nowo wybudowany dom czy mieszkanie ekspertowi, nadal musimy powiedzieć mu, czego chcemy. A jeśli wolimy sami zająć się aranżacją, tym bardziej przydadzą się nam inspiracje, dzięki którym nasze nieoszlifowane gusty staną się bardziej świadome tego, co we wnętrzach się sprawdzą, a co niekoniecznie.

  1. Taras w ogrodzie

Jeśli dysponujesz chociażby i najmniejszym ogródkiem, zbuduj w nim taras albo altankę. Nawet jeśli do tej pory nie spędzałeś zbyt wiele czasu na zewnątrz, docenisz ten prywatny kawałek zieleni. A taras albo altanka to wspaniałe miejsce na leniwe śniadanie w sobotę przed południem, grilla z przyjaciółmi w upalny letni wieczór albo popołudnie z książką. Wejdź na tarasy drewniane debowymlyn.pl, aby zobaczyć najlepszą ofertę tarasów drewnianych dostępnych w tej chwili na rynku. W Dębowym Młynie znajdziesz najróżniejsze deski, zarówno naturalne, jak i kompozytowe,

  1. Styl skandynawski

Styl skandynawski, rozpowszechniony na całym świecie dzięki sieci IKEA, to nie tylko nowoczesne meble o śmiesznych nazwach. Istotą tego stylu jest prostota i naturalność. NIeskomplikowane drewniane meble i kolorowe tekstylia sprawdzą się w każdym wnętrzu, a jakość wykonania tego typu mebli jest niczego sobie – drewno jest nie tylko piękne, ale również wytrzymałe. Uniwersalna prostota skandynawskich wzorów będzie współgrać z innymi stylami.

  1. Kolorowe dodatki

Jeśli nie możesz się zdecydować na konkretną gamę kolorystyczną albo przygotowujesz mieszkanie pod wynajem, zdecyduj się na jak najbardziej neutralne kolory. Białe ściany i szare lub brązowe meble nie porywają, jednak nie odstraszą nikogo. A jeśli chcesz ożywić wnętrze, zrób to za pomocą dodatków! Kolorowe zasłony, zielone rośliny we wzorzystych doniczkach czy poszewki we wzorki to tylko niektóre z łatwo wymienialnych elementów wystroju, które jednak potrafią nadać wnętrzu indywidualny charakter. Każdą z tych rzeczy łatwo usunąć czy wymienić, dostosować do gustu domowników, a mimo to dodają wnętrzu uroku.

  1. Otwarta kuchnia

Przez wieki oddzielna kuchnia była wyznacznikiem statusu społecznego: jeśli miałeś w domu specjalne pomieszczenie przeznaczone tylko i wyłącznie do przygotowywania posiłków, byłeś bogaty. Jednak obecnie moda na oddzielne kuchnie przemija, i bardzo dobrze. Dzieje się tak za sprawą niewielkich metraży mieszkań budowanych w gęsto zabudowanych miastach, jednak warto te trend wykorzystać także w przestronniejszy wnętrzach. Otwarta kuchnia to nie tylko szansa na optyczne powiększenie salonu, ale również okazja do wspólnego gotowania i spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną podczas przygotowywania posiłków.

Udostępnij