Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Ogród

Rośliny, które nie wymagają częstego podlewania

Rośliny, które nie wymagają częstego podlewania

Zieleń niezwykle pozytywnie wpływa na nastrój człowieka i naprawdę koi zmysły i pozwala odpocząć. Warto regularnie korzystać ze spacerów i spędzać czas na łonie natury na przykład w lesie. Również w domach czy przestrzeniach użytkowych, takich jak na przykład biurowce, gabinety czy urzędy, warto wprowadzić zieleń. Kwiaty doniczkowe nadają każdemu wnętrzu charakter i ocieplają je wizualnie. Wcale nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności i wiedzy ogrodniczej, aby dobrze sobie radzić z kwiatami. W końcu istnieją rośliny na słońce i suszę, które świetnie sprawdzają się we wnętrzach oraz w ogrodach.

Kwiaty dobre dla osób zapominalskich

Niektórzy uwielbiają wszelkie humorystyczne opowieści o tym, jak to regularnie zabijają kolejne rośliny doniczkowe przez swoje zapominalstwo. W końcu bardzo wiele kwiatów bez regularnego podlewania szybko marnieje i usycha. Rzeczywiście niektóre rośliny muszą być nawadniane nawet codziennie, inne co najmniej 2 razy w tygodniu. Problemy z utrzymaniem takich roślin dobrej kondycji nie zawsze wynikają też z zapominalstwa. Czasami w mieszkaniu bywa się przecież tylko kilka razy w miesiącu, bo na co dzień pracuje się w delegacji. Przestrzeń może być też wynajmowana na przykład jako nocleg dla turystów, a osoba odpowiedzialna za sprzątanie nie zawsze pamięta o kwiatach. Właśnie w takich sytuacjach warto postawić na rośliny na słońce i suszę, które wcale nie muszą być regularnie podlewane, by pięknie się prezentować i bujnie rosnąć. Doskonale sprawdzą się sukulenty i kaktusy, które nie lubią nadmiaru wody. To obecnie jedne z najbardziej modnych i popularnych roślin, które mają ogromne walory dekoracyjne i świetnie prezentują się we wnętrzach.

Sukulenty i kaktusy, czyli rośliny na słońce i suszę

Sukulenty stały się modne już kilka lat temu i tak naprawdę do dzisiaj są popularne i lubiane. Wyglądają bardzo efektownie w praktycznie każdym wnętrzu, a już szczególnie w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim czy loftowym albo modnym stylu boho. Można postawić zarówno na malutkie sukulenty w wersji mini, które są naprawdę urocze i do tego wszystkiego tanie, albo na okazy większe. Malutkie sukulenty są tanie, dlatego z pewnością będzie można kupić ich większą ilość i stworzyć z nich bardzo atrakcyjną wizualnie dekorację. Duże kaktusy i sukulenty wyglądają natomiast bardzo interesująco i łatwo z nimi tworzyć aranżację w stylu domowej dżungli. Takie rośliny wystarczy podlewać tak naprawdę raz na kilka tygodni, a w przypadku kaktusów nawet raz na kilka miesięcy. Nawet jeżeli ma się wyjątkowo wiele rzeczy na głowie i utrzymanie roślin zielonych to ostatnia z aktywności, na jakie ma się czas i ochotę, z kaktusami i sukulentami nie będzie żadnego problemu.

Rośliny dobre na suszę do ogrodu

Pięknie zaaranżowany ogród to bez wątpienia doskonała ozdoba dla domu oraz miejsce, gdzie można relaksować się i wypoczywać. Nie każdy ma czas na pielęgnowanie roślin kwitnących, ochotę na dodatkowe wydatki związane z ich nawadnianiem. Można zaaranżować swoją zieloną oazę tylko i wyłącznie przy użyciu roślin odpornych na suszę, które jednocześnie będą prezentować się niezwykle dekoracyjnie i okazałe. Prawdziwy hit to między innymi różnego gatunku trawy ozdobne do ogrodu, wśród których królują tak zwane trawy pampasowe, w naturze rosnące w dosyć gorących i suchych regionach świata. Poza tym pięknie sprawdzają się też skalniaki, czyli tak naprawdę wszelkiego rodzaju sukulenty do wysadzenia w ogrodzie. Z takimi roślinami można zaaranżować swój ogród w sposób minimalistyczny. Zielona oaza będzie dawała ukojenie i relaks, ale jednocześnie będzie mało wymagająca, jeżeli chodzi o utrzymanie. Czyż to nie brzmi jak perfekcyjne rozwiązanie?

Udostępnij