Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Nowoczesny dom Billa Gatesa

Nowoczesny dom Billa Gatesa

Osobowość Billa Gatesa nie jest nam obca. Jest to człowiek, który osiągnął prawdziwy sukces, a jego majątek szacuje się obecnie na 40 miliardów dolarów. Założyciel Microsoft mieszka w Medinie w Stanie Waszyngton Stanach Zjednoczonych. Willa, w której zamieszkuje wraz z rodziną ma aż 6100 m2  powierzchni użytkowej. Dom jest niezwykle nowoczesny. Utrzymany w stylu Pacific lodge sprawia, że miejsce to jest niezwykłe i niepowtarzalne. Posiadłość zaprojektowały dwie znane agencje – Bohlin Cywiński Jackson Architects i Cutler-Anderson Architects.

Bill Gates i jego dom

Xanadu 2.0 to nazwa posiadłości, której działka ma ponad sześć hektarów. Właściciel inspirował się filmem Obywatel Kane w wyborze nazwy willi. Ten extra dom to tak naprawdę kompleks mieszkalno-wypoczynkowy składający się z wielu zabudowań i atrakcji. Willa mieści się nad jeziorem Washington, posiada przepiękną prywatną plażę oraz przystań dla motorówek i jachtów. Dom umieszczony jest w przepięknym otoczeniu rozmaitych drzew i krzewów ozdobnych, co dodatkowo chroni prywatność Billa Gatesa, jego rodziny i gości. Posiadłość znajduje się na wzniesieniu, a do brzegu jeziora prowadzą w dół ogromne, efektowne schody.

Wieczory w willi Billa Gatesa

Wieczorem również można przebywać na plaży i organizować na niej przyjęcia, ponieważ kwatera posiada nowoczesne oświetlenie latarni wzdłuż schodów. Cała posiadłość jest udoskonalona różnymi rozwiązaniami i nowinkami technicznymi. Apartament posiada połączony z systemem serwerowym system muzyczny, a także klimatyzację. W każdym pomieszczeniu można dopasować muzykę, oświetlenie oraz temperaturę do własnych upodobań. Daje to niesamowity komfort nie tylko mieszkańcom posesji ale także gościom. Posiadłość posiada również różnego rodzaju ekologiczne systemy pozyskiwania i oszczędzania energii np. instalację solarną.

Z czego jest zbudowany?

Dom został wybudowany z najwyższej jakości, modnych i ekologicznych surowców – dominuje drewno i kamień w różnej postaci. Charakteru dodają ogromne szklane okna i ściany, przeszklone balkony, a także przepięknie zdobione kwiatami i krzewami tarasy i ogrody. Naokoło domu przepływa strumień, w którym żyją łososie. Całość dopieszczona jest w każdym calu. Oprócz zabudowań mieszkalnych i gospodarczych na posesji znajdują się m. in. baseny i kort tenisowy.

Wnętrze tej posiadłości budzi wiele emocji, ponieważ większość wystroju jest skrywana ze względów bezpieczeństwa, a także prywatnych. Wiadomo jednak, że posiadłość posiada wspaniałą bibliotekę, salę kinową, basen, a także komfortowe apartamenty dla gości. Oprócz tego oczywiście znajduje się tam luksusowa i nowoczesna część mieszkalna, ale ona pozostaje już tajemnicą.

Udostępnij