Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik

Podstawowe informacje na temat ogrodzenia z siatki leśnej

Data publikacji 31 sierpnia 2020


Ludzie mają gdzieś tam głęboko w sobie niezwykle silną potrzebę związaną z oznaczeniem własnego terytorium i terenu. To manifestuje się między innymi w ten sposób, że praktycznie każdy lubi mieć ogrodzenie wokół własnego domu czy działki. W ten sposób komunikujemy innym, że dany kawałek ziemi należy po prostu do nas. Ogrodzenia potrafią kosztować naprawdę dużo. Stanowią też bardzo ważny element tego, jak wizualnie prezentuje się nasza posesja i dom. Natomiast na pewnym etapie inwestycji we własną nieruchomość oszczędza się na ogrodzeniu. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się bardzo ekonomiczna opcja, jaką jest ogrodzenie z siatki leśnej. Można postawić je jeszcze wtedy, gdy plac budowy jest całkowicie rozgrzebany i niewiele się na nim dzieje. Można też w ten sposób ogrodzić na przykład swój kawałek działki leśnej. Tak naprawdę ile ludzi, tyle różnych potrzeb związanych z ogrodzeniem. Siatka leśna chroni przecież nie tylko przed wtargnięciem osób niepożądanych, ale jest też skuteczna jeżeli chodzi o ochronienie na przykład leśnego młodnika przed dzikimi zwierzętami. Co warto wiedzieć na temat tego typu ogrodzenia i ile ono kosztuje za metr? Poniżej garść przydatnych informacji dla osób zainteresowanych.

Ogrodzenie z siatki leśnej cena robocizny

Wystarczy wybrać się do jakiegoś marketu budowlanego, aby zobaczyć wiele różnych rodzajów siatki nadającej się do ogrodzenia terenu. Siatka leśna jest jedną z nich. Jeżeli chodzi o cenę za metr, to tutaj mogą się te kwoty bardzo różnić, w zależności od samej wytrzymałości siatki i producenta. Z reguły jest to jednak jeden z najbardziej ekonomicznych materiałów. Siatkę kupuje się w rolkach. Każda rolka ma określoną liczbę metrów, to oczywiście zależy już od konkretnego producenta. Do montażu takiej siatki trzeba jeszcze doliczyć zakup odpowiednich metalowych słupków. To, ile wynosi cena robocizny, to tak naprawdę zatem kwestia metrażu działki do ogrodzenia. Mniejszą działkę będzie można otoczyć dużo niższym kosztem. Osoby radzące sobie z tego typu pracami montażowymi bez wątpienia będą w stanie samodzielnie poradzić sobie z ogrodzeniem. Prace tego typu można oczywiście również zlecić, bo na rynku funkcjonuje sporo firm wykonujących właśnie takiego grodzenia. Warto dzwonić z pewnym wyprzedzeniem, szczególnie w okresie wiosny oraz lata, bo to właśnie wtedy sporo osób kupuje działki budowlane czy działki leśne, a następnie od razu przystępuje do ich otoczenia za pomocą siatki.

Kiedy i dlaczego sprawdza się siatka leśna?

Siatki leśnej bez wątpienia nie wybiera się ze względu na jej wysokie walory wizualne. Takie ogrodzenie nie prezentuje się jakoś wyjątkowo atrakcyjnie. Natomiast może być ono dobrym pierwowzorem ogrodzenia wokół domu na etapie jego budowy. Dzięki temu nieruchomość nawet w pierwszych tygodniach swojego powstawania jest już otoczona. To łatwy sposób na zabezpieczenie materiałów znajdujących się na placu budowy oraz różnych maszyn. Wreszcie to też sposób na odgrodzenie się od innych placów budowy, jeżeli w okolicy powstają inne domy. Jak pokazuje praktyka, wokół wielu nieruchomości takie prowizoryczne ogrodzenie stoi czasami nawet kilka lat. Zrobienie innego, bardziej eleganckiego ogrodzenia, to tak naprawdę wydatek nawet kilkunastu tysięcy zł, zatem wiele osób zwleka z tym przez kolejne lata i stara się w pierwszej kolejności wykończyć swój dom wewnątrz, czy zająć się bliższym otoczeniem na zewnątrz. I chociaż ogrodzenie z siatki leśnej nie należy do bardzo atrakcyjnych, tak naprawdę prawie w ogóle nie rzuca się w oczy. W końcu dedykowane jest również do grodzenia działek leśnych. Tam perfekcyjnie wtapia się w zieleń i praktycznie staje się niedostrzegalne. Jest natomiast bardzo wytrzymałe, ponieważ ma za zadanie chronić na przykład leśny młodnik przed dziką zwierzyną. Sarny czy jelenie uwielbiają podgryzać młode pędy drzewek. Aby sadzonki mogły rzeczywiście rosnąć bez narażenia na uszkodzenie, są otoczone właśnie taką dyskretną i bardzo wytrzymałą siatką. To zatem rozwiązanie bardzo dobre pod wieloma względami i bez wątpienia warto się nim zainteresować. Będzie ono perfekcyjne również dla rolników i osób zajmujących się na przykład uprawą roślin czy drzewek owocowych. Znowu w grę wchodzi tutaj zarówno niski koszt, jak też wysoka wytrzymałość i efekt, jaki daje taka siatka. Zwierzęta jej nie sforsują i nie wpadną do środka. Drzewa i rośliny uprawne będą bezpieczne. To kilka najczęstszych sposobów na wykorzystanie tego typu siatki. W każdym przypadku doskonale ona sprawdza się w swojej roli i zapewnia odpowiednią wytrzymałość.

Wiercenie w Betonie

Redakcja Building-Solutions

Pasjonat architektury i zrównoważonego rozwoju, z zawodowym doświadczeniem w branży budowlanej. Na co dzień eksploruję nowe technologie i materiały, które wprowadzają innowacje w każdą przestrzeń – od domowego zacisza po wielkoskalowe projekty przemysłowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?