Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Ogród

Zalety szklanych balustrad tarasowych

Zalety szklanych balustrad tarasowych

Szkło to materiał królujący w nowoczesnym budownictwie. Nic więc dziwnego, że pojawia się on również w produkcji balustrad tarasowych. Materiał ten dodaje niezwykłej lekkości zarówno budynkom prywatnym, jak i komercyjnym. Szklane balustrady mają jednak nie tylko funkcje dekoracyjne. Z ich zastosowania płynie wiele korzyści na płaszczyźnie użytkowej. Jakich? Poznaj wszystkie zalety szklanych balustrad tarasowych.

Szklane balustrady – gdzie znajdują zastosowanie?

Co sprawia, że szklane balustrady tarasowe są tak chętnie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie? We współczesnych wnętrzach szczególnie cenimy sobie jak największą ilość naturalnego światła. Cienkie ramy w połączeniu z przejrzystością szkła sprawiają, że na taras padają niczym nieograniczone promienie słońca. Efekt ten jest szczególnie doceniany w obiektach takich jak restauracje, kawiarnie, centra handlowe czy hotele. Również właściciele domów prywatnych coraz chętniej wykorzystują szklane balustrady z metalowymi ramami do zabudowy tarasu. Dzięki nim promienie słońca nie są niczym hamowane, jednak odgradzamy się od silnych podmuchów wiatru.

Balustrady ze szkła – zalety

Pergole tarasowe wraz z oszkleniem w postaci szklanych balustrad przynosi mnóstwo korzyści zarówno użytkownikom, jak i samej konstrukcji tarasu.

Dzięki balustradom szklanym tarasowym:

  • zabezpieczamy taras przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
  • zapewniamy doskonały przepływ światła,
  • optycznie powiększamy przestrzeń,
  • wprowadzamy nowoczesny akcent do budynku.

Szklane balustrady w metalowej ramie wykazują się wysoką odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Sama metalowa rama zwiększa bezpieczeństwo szklanej balustrady. W ofercie producentów możemy bowiem znaleźć nie tylko ten model balustrad, ale także balustrady na szynie czy balustrady samonośne.

Szklane balustrady są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo najlepsi producenci wykorzystują najwyższą jakość szkła, która nie jest tak wysoce podatna na zabrudzenia, jak zwykle szkło.

Balustrada szklana – czy zawsze się sprawdzi?

Warto mieć na uwadze, że szklana balustrada tarasowa nie będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego. Jeśli ponad wszystko cenisz sobie prywatność, ten model balustrady nie jest w stanie Ci jej zapewnić ze względu na przezroczysty materiał, z którego została wykonana. To właśnie dlatego rozwiązanie to znacznie częściej zobaczymy w budynkach komercyjnych, które pragną wyróżnić się na tle innych – restauracjach, centrach handlowych czy hotelach. 

Udostępnij