Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Nowoczesny trawnik dla każdego czyli trawa z rolki

Budowa domu to tak naprawdę niekończąca się inwestycja i bardzo wiele różnych kosztów. Na pewnym etapie tego przedsięwzięcia pojawia się też ochota, aby zagospodarować przestrzeń wokół domu i stworzyć sobie miłe warunki do wypoczywania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Plac budowy wokół domu zwykle nie prezentuje się zbyt dobrze. To często błoto, kałuże, resztki różnych materiałów budowlanych, których nie udało się jeszcze posprzątać. Na szczęście jest sporo rozwiązań, dzięki którym stosunkowo szybko można ogarnąć przestrzeń wokół swojej nieruchomości. Może od razu na posesji nie pojawią się bujne krzewy i kwitnące rośliny, trzeba będzie trochę dłużej poczekać na zieleń otaczającą z każdej strony. Miły dla bosych stóp i przyjemny dla oka trawnik to jednak już coś w zasięgu możliwości. Wcale nie trzeba czekać nie wiadomo jak długo, aż wykiełkuje wysiana wiosną trawa. Jest przecież rozwiązanie takie jak trawa z rolki.

Zróbmy sobie piękny trawnik

Przyjemna, soczysta zieleń wokół domu, miękka trawa, w którą z przyjemnością można wsunąć stopy – czyż to nie brzmi świetnie? Teraz można to osiągnąć dosłownie w kilka dni lub nawet szybciej – wszystko tak naprawdę zależy od wielkości powierzchni wokół domu. Trawa z rolki to bardzo dobra opcja na ekspresowe zagospodarowanie terenu i ukrycie błota, ziemi oraz wszystkiego, co przeszkadza. To również bardzo dobry wybór dla osób, które mają do upiększenia tarasy na piętrze. W takich miejscach też można mieć dostęp do soczyście zielonej trawki, na której tak przyjemnie jest się położyć na kocu. Trawa z rolki sprawdzi się tam perfekcyjnie i pozwoli ekspresowo zagospodarować taras.

Jak pielęgnować trawę z rolki

Co warto wiedzieć na temat samej trawy z rolki? W jaki sposób należy ją pielęgnować i czy zajmuje to bardzo dużo czasu? Taka trawa rośnie sobie po prostu jak zwyczajna trawa i też trzeba będzie ją na bieżąco przycinać do wysokości najbardziej lubianej i pożądanej. To nie jest zatem tak, że gdy zainwestuje się w taką trawę, to odpadają już wszelkie prace związane z jej utrzymaniem. Trzeba będzie zatem pamiętać również o jej regularnym zraszaniu. Każdy, kto inwestuje w trawę z rolki, chce przecież mieć ją bujną i zieloną. Chodzi natomiast o to, że można mieć ją praktycznie od ręki i położyć bardzo szybko, szczególnie jeżeli wcześniej ma się już odpowiednio zagospodarowane podłoże. Kładąc trawę z rolki na zewnątrz, trzeba zatem usunąć wszelkie elementy gruzu oraz innych materiałów budowlanych, teren odpowiednio wyrównać. Oczywiście można to zrobić samemu, a następnie zamówić odpowiednią ilość metrów kwadratowych trawy i położyć sobie zgodnie z instrukcjami dostępnymi na przykład w internecie. Trawa z rolki cena za m2 w dużej mierze zależy od sklepu, w którym będzie się ją kupowało. Zwykle najtaniej wychodzi to w różnego rodzaju marketach budowlanych, które mają również rzeczy do ogrodów. Koszty wahają się mniej więcej w widełkach 12-16 zł za metr. Jeżeli zatem ma się naprawdę sporo terenu do wyłożenia za pomocą takiej trawy, to i koszty będą większe. Gdy chce się zagospodarować na przykład taras na piętrze, który został przygotowany przez dewelopera właśnie z myślą o trawie z rolki, cena będzie stanowiła tak naprawdę tylko kilkaset złotych. Czy to inwestycja godna uwagi? Bez wątpienia tak. Jej największy plus to bardzo szybki czas realizacji. Wszystko można zrobić po prostu samodzielnie lub wynająć firmę zajmującą się układaniem trawy z rolki.

Bardzo szybka metamorfoza ogrodu lub tarasu

Współcześni ludzie uwielbiają szybkie rozwiązania, które dają świetny efekt od razu. Dokładnie to można powiedzieć o trawie z rolki i trawniku, który można uzyskać po jej położeniu. Taka trawa jest bardzo miła w dotyku i stąpanie po niej to prawdziwa przyjemność. W żaden sposób nie daje się zauważyć infrastruktury potrzebnej do jej wykonania. Wrażenia wizualne oraz odczucia dotykowe są zatem naprawdę na najwyższym poziomie. Jeżeli ma się bardzo dużo terenu wokół domu, to dla zmniejszenia kosztów można zdecydować się na trawę z rolki na przykład z przodu posesji. To sposób na bardzo szybkie zagospodarowanie i wizualne ogarnięcie najbardziej reprezentacyjnej jej części. Nie trzeba organizować trawnika w taki sposób w całym ogrodzie. Czy trawa z rolki to rozwiązanie trwałe? Oczywiście, że tak. Nie ma zatem potrzeby, aby co roku odnawiać taki trawnik. Robi się go po prostu jeden raz i korzysta później przez kolejne lata. To bardzo dobra inwestycja, pozwalająca szybciej uzyskać ładny wizualnie trawnik wokół domu i pozbyć się tak niechcianego wizerunku ciągłego placu budowy.

Comment here