Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Jak mieszać kolory czyli mieszanie kolorów dla początkujących

Jak mieszać kolory czyli mieszanie kolorów dla początkujących

Uniwersalne zasady mówią o tym, aby łączyć kolory na zasadzie podobieństwa lub kontrastów. Wydaje się jednak, że dzisiaj nie ma żadnych przeszkód ku temu, aby każdy właściciel mieszkania połączył kolory w swoich wnętrzach tak, jak ma na to ochotę. Sprawdź jak mieszać kolory.

Czarny i biały

Mieszanie kolorów w pomieszczeniach budzi czasami sporo kontrowersji. Bywa, że domownicy nie mogą porozumieć się w tej kwestii. Szczególnie młodzież ma zazwyczaj dziwne pomysły. Osoby w wieku nastoletnim próbują przeforsować nieco szalone rozwiązania, które absolutnie nie podobają się rodzicom. Trzeba bowiem pamiętać, że ściana raz pomalowana na czarny kolor może sprawić trochę problemów w przyszłości. Dlatego też wszelkie decyzje o mieszaniu kolorów na ścianach trzeba podejmować z rozsądkiem, szczególnie jeśli w grę wchodzą bardzo ciemne kolory. Kolor czarny i biały to klasyka. Często można spotkać się z tym, że te kolory łączy się ze sobą na przykład w kuchni albo w łazience. Płytki są ciemne, a meble jasne, białe. Wydaje się, że takie połączenie nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego właśnie wielu ludzi, którzy rozsądnie i zachowawczo podchodzą do kwestii wystroju mieszkania, decydują się na takie właśnie kolory.

https://building-solutions.pl/jakie-kolory-pasuja-do-siebie-we-wnetrzach/

mieszanie kolorów

Jak mieszać kolory, kiedy biel i czerń nie wchodzi w grę?

Do koloru białego bardzo pasuje niebieski, można zainspirować się stylem greckim. Kiedy jednak ktoś nie lubi czystej bieli, można sięgnąć po szereg innych barw. Wnętrza wspaniale prezentują się, kiedy ściany są pomalowane na kolor beżowy, piaskowy, jasne odcienie zielonego lub żółtego. Mieszanie kolorów może być świetną zabawą. Warto wiedzieć, że oprócz gotowych farb do malowania ścian, które można kupić w sklepach, można samodzielnie pomieszać kolor biały z barwnikiem, dzięki czemu nasycenie koloru będzie takie, jak życzy sobie tego osoba zlecająca pomalowanie ściany. Możliwość decydowania o nasyceniu koloru jest świetną możliwością, aby wnętrze spełniało wszystkie oczekiwania właścicieli. Dla wielu ludzi detale nie mają znaczenia. Czasami jednak nad wystrojem wnętrza pracuje architekt, dla którego nawet najmniejsze odchylenie od ideału będzie problemem. W tej sytuacji wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Polecamy: https://building-solutions.pl/jak-mieszac-kolory-czyli-mieszanie-kolorow-dla-poczatkujacych/

Kolory uniwersalne

W wielu domach i mieszkaniach można zaobserwować niezwykle zachowawczy styl, tak jakby właściciele obawiali się szalonych dodatków i kolorów. Oczywiście jest to ich indywidualna decyzja i nie należy tego krytykować. Można jednak odnieść wrażenie, że takim wnętrzom brakuje charakteru i stylu. Zazwyczaj wnętrza, w których mieszkają artyści, zdecydowanie się wyróżniają. Można zobaczyć tam nutkę szaleństwa. Podobnie jest, jeśli chodzi o wnętrze ludzi, którzy podróżują po całym świecie i niczego się nie boją. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kolorów uniwersalnych na ścianach. Dzięki temu można eksperymentować z dodatkami.

kolory jak mieszać

Jak mieszać kolory w pokoju dziecka

Zazwyczaj rodzice mają ogromny dylemat co do tego, czy pozwolić swojemu dziecku urządzić wnętrze pokoju tak, jak dziecko sobie wymarzyło. Zazwyczaj rodzice zgadzają się na pewne ustępstwa, ale w granicach rozsądku. Dziecko powinno już od najmłodszych lat decydować o sobie i swojej przestrzeni, ale w ten sposób, aby nie zagrażało to innym członkom rodziny i samemu dziecku. Dlatego też zgadzanie się na wyłącznie jaskrawe i ciemne barwy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może wpłynąć to niekorzystnie na rozwój dziecka, o czym mówią psychologowie. Przestrzeń musi być bezpieczna, wspierająca.

Zobacz także: https://building-solutions.pl/aranzacja-pokoju-dziennego/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *