Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Aranżacja pokoju dziennego

Pokój dzienny to miejsce, które w większości mieszkań pełni kilka zadań jednocześnie. Aranżacja pokoju dziennego jest więc bardzo ważna. Z jednej strony pomieszczenie to ma spełniać funkcję reprezentacyjną. Kiedy zapraszamy gości przyjmiemy ich właśnie w salonie. Koniecznie muszą się więc w nim znaleźć kanapa lub komplet wypoczynkowy oraz stolik kawowy a najlepiej stół i krzesła. To już zależeć będzie od metrażu i sposobu zaaranżowania naszego mieszkania. W pokoju tym powinien panować porządek, a wszystkie rzeczy powinny mieć swoje miejsce w szafkach, komodach itp. Jest to także pomieszczenie w którym nastroju mogą dodać różne dekoracje i kwiaty. Warto zadbać również o stylowe firanki, zasłony czy narzutę na kanapę i ozdobne poduszki. Kolor ścian w pokoju dziennym należy dobrać wedle swoich upodobań. Powinny się tu znaleźć kolory, które nam się podobają i pomogą zrelaksować się np. po ciężkim dniu w pracy. Zazwyczaj wybierane są odcienie jasne: biel, krem, szarość lub kolory pastelowe. Jeśli kolor ścian i meble są jasne warto przełamać wnętrze malując jedną ścianę na inny kolor, ozdabiając ją ciekawą tapetą lub dobrać kontrastujące dodatki – kolorowy dywan, tapicerkę na krzesłach lub nowoczesny fotel.

Pokój dzienny

Pokój dzienny to również, a w zasadzie przede wszystkim przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Musimy dostosować ją do własnych potrzeb i przyzwyczajeń. W inny sposób zaaranżujemy wnętrze jeśli jesteśmy singlami lub parą, a inaczej jeśli w domu mieszkają również dzieci. Trzeba wtedy pomyśleć o ich bezpieczeństwie i różnych zabezpieczeniach. Salon to nasza prywatna przestrzeń dlatego często umieszczamy w nim nasze wspomnienia – zdjęcia w ramkach i inne pamiątki. Umieśćmy tu wszystko co jest dla nas ważne. W taki sposób pokój dzienny będzie miejscem, w którym będziemy się czuli przytulnie i zrelaksowani.

Salon

W salonie bardzo często aranżuje się także przestrzeń do pracy. W wielu mieszkaniach nie ma miejsca na osobny gabinet, dlatego często staje w salonie biurko lub stolik z przeznaczeniem roboczym a nawet wygodne krzesło biurowe czy regał na dokumenty. Jeśli nie znajdzie się w pomieszczeniu na to miejsce można zastąpić je wygodnym fotelem i nakładanym na fotel specjalnym stoliczkiem z miejscem na laptopa i lampkę. Taki kącik w wolnych chwilach można zmienić w miejsce błogiego relaksu.

Oświetlenie

W pokoju dziennym warto również pomyśleć o oświetleniu, które sprawdzi się w momencie pracy jak i podczas wieczornego relaksu. Można w tym celu zamontować oświetlenie ledowe oprócz zwykłego żyrandola.

Comments (1)

  1. Zawsze jest fajnie, jak pokój dzienny jest jasny. Wpadające światło słoneczne buduje najlepszy klimat. W takim pomieszczeniu chce się przebywać ale oczywiście nie chodzi o to, żeby tym słońcem pokój był nagrzany do czerwoności.

Comment here