Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Podłoga w domu – dobór stylu drzewa

Podłoga w domu – dobór stylu drzewa

Parkiet i naturalne deski to jedna z możliwości pokrycia podłóg w mieszkaniu i domu. Wnoszą do wnętrza styl i elegancję, a także są bardzo solidne. Wybrany styl drzewa to zdecydowanie inwestycja na długie lata.

Styl drewna podłogowego jest różnorodny, a oferta podłóg bogata. Oprócz naszych krajowych drzew dostępne są gatunki zagraniczne, takie jak: Merbau – z Azji Południowo-Wschodniej, Jatoba – z Ameryki Środkowej i Południowej czy modny Orzech amerykański sprowadzany ze wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Styl drzewa krajowego

Najczęściej kupowane rodzaje drewna krajowe to dąb, jesion i akacja. Dąb to bardzo wytrzymały i trwały materiał. Jest twardym drewnem odpornym na ścieranie, dlatego często montuje się go na podłogach w salach tanecznych. Dąb posiada jasną i intensywną barwę. Widoczne słoje i sęki nadają mu rustykalnego charakteru. Z tego materiału powstają naturalne panele drewniane, parkiet i deski lite. Sprawdzają się one w każdym wnętrzu dzięki klasycznemu charakterowi drewna. Jest w Polsce łatwo dostępny. Poza Europą występuje w Afryce Północnej, Azji i Ameryce Północnej.

Alternatywy

Akacja to alternatywny do dębu materiał wykorzystywany do tworzenia podłóg. Naturalnie drewno jest jasne, jednak poddane obróbce termicznej staje się ciemne, oliwkowo-brązowe. W połączeniu ze słojami tworzy ciemną a jednocześnie elegancką deskę, która sprawdzi się w stylowych wnętrzach. Samo drewno jest wytrzymałe i twarde, dlatego chętnie produkuje się z niego deski podłogowe i parkiet. Drewno akacji występuje w Polsce a także w Europie Środkowej i Ameryce Północnej.

Zróżnicowanie kolorystyczne jesionu zwraca uwagę i sprawia, że jest wyjątkowy. Bielony, żółtawy a nawet czerwony pasuje do różnych stylów wnętrz. Dzięki temu projektanci chętnie sięgają po jesionowe deski do wykonania podłóg. Drewno jest twarde, giętkie i trwałe.

Miłośnicy naturalnych drewnianych podłóg i parkietów z pewnością zachwycą się naszym krajowym drewnem i dobiorą któryś z wymienionych stylów do swojego wnętrza. Taka podłoga sprawi, że wystrój będzie piękny i oryginalny, a dzięki ich trwałości zadowoli nas na długie lata.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.