Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Odpowiednia kłódka do zabezpieczenia mienia

Odpowiednia kłódka do zabezpieczenia mienia

Kłódka Abus jest dobrą propozycją dla osób, jakie planują dobrze zabezpieczyć swoje mienie. Jeżeli ktoś jednak nie ma odpowiedniego doświadczenia, z należytą uwagą powinien podejść do wyboru kłódki. Aby nie musieć obawiać się tego, że zostanie ona szybko sforsowana przez potencjalnych złodziei. Niezależnie od tego, jakie kłódki się wybierze, powinny one gwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa.

 

Różne rodzaje kłódek

 

Kłódki Abus dostępne są na wyciągnięcie ręki, np. na stronie https://delmet.pl/59_abus. Podobnie, jak wiele innych kłódek, które dostępne są do kupienia w sklepach metalowych. Patrząc na nie, można się szybko zorientować, do wyboru, że istnieją dwa rodzaje kłódek. Oto do wyboru są:

 

  • kłódka pałąkowa – nazywana również kłódką z uchem. To właśnie z tymi modelami można spotkać się najczęściej. Polecana jest do miejsc, które trzeba wzajemnie ze sobą połączyć. Nie tylko jest tu mowa o pomieszczeniach (np. piwnica), ale także o rzeczach (np. walizka). Często występuje w połączeniu z łańcuchem, jeżeli ucho kłódki jest zbyt krótkie do połączenia ze sobą dwóch lub więcej rzeczy. Niestety, ale są łatwe do sforsowania – w szczególności, jeżeli ktoś posiada wyspecjalizowaną piłę do metalu.
  • kłódka trzpieniowa – również ma ucho, ale w tym przypadku jest ono proste. Nie można ich używać do miejsc, gdzie zamknięcie nie jest współliniowe. Wyróżnia się niezwykłą solidnością, mocnym wykonaniem. Polecana jest w szczególności do takich miejsc, jak garaż, piwnica, magazyny, schowek, itd.

 

Wiedząc z jakimi rodzajami kłódek ma się do czynienia, łatwiej będzie wybrać pożądany model. Kłódka Abus jest dobrze wyprofilowana, wykonana z solidnych materiałów. Dostępna jest w wersji na kluczyk, jak również na kod.

 

Bezpieczna kłódka

 

Kłódki Abus, jak również wszystkie inne modele, powinny być bezpieczne. Łatwo powiedzieć, a gorzej wybrać coś, co będzie idealną propozycją. Zawsze trzeba sprawdzić, jaką długość ucha ma kłódka, jak również, jakiej grubości ono jest. Im będzie ono grubsze, tym gorzej będzie je sforsować. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby kłódka Abus miała ucho krótkie, jeżeli tylko jest taka możliwość. Takie egzemplarze zaliczane są do tych faktycznie najbezpieczniejszych.

 

Nigdy nie warto oszczędzać na kłódkach. W szczególności, jeżeli mowa jest tutaj o drogocennym mieniu. Pomysłowość złodziei jest dużą i są oni w stanie poradzić sobie z niemal każdą przeszkodą. Wybór odpowiedniego zabezpieczenia może ich jednak zniechęcić do podejmowania jakichkolwiek, szkodliwych czynności.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.