Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Nowoczesne czy klasyczne – jakie dodatki dekoracyjne wybrać do domu?

Nowoczesne czy klasyczne – jakie dodatki dekoracyjne wybrać do domu?

Przy aranżacji mieszkania czy domu lub w ramach codziennych drobnych zmian wnętrz duże znaczenie zajmują odpowiednie dodatki dekoracyjne. Na rynku można znaleźć obecnie wiele różnorodnych produktów z tej kategorii, różniących się stylem, materiałem, sposobem wykonania czy parametrami wizualnymi. Niektóre dekoracje pełnią także rolę akcesoriów domów lub na odwrót – wiele przydatnych elementów wyposażenia wnętrz jest cenionych z uwagi na walory dekoracyjne.

Popularne dekoracje do domów i mieszkań

W zależności od sposobu aranżacji wnętrz oraz oczekiwań klientów, bardzo dobrze sprawdzają się uniwersalne akcesoria dekoracyjne i ozdoby do domu. Wśród nich można wyróżnić:

  • Wazony dekoracyjne: na rynku można znaleźć wiele wersji wazonów wykonanych z bardzo różnorodnych materiałów – nie tylko szkła, ale także ceramiki czy marmuru. Wazony są dostępne w róznych rozmiarach i kolorach. Mogą być stosowane na podłogach (w przypadku duzych wazonów), na stołach, parapetach czy tarasach. Dla osób ceniących dekoracje roślinne odpowiednio dobrany wazon jest idealnym rozwiązaniem do atrakcyjnej aranżacji wnętrz.
  • Zegary ścienne: te uniwersalne i funkcjonalne akcesoria dobrze sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, a duży wybór modeli pozwala dostosować je niemal do każdego stylu (zarówno klasycznego, jak i bardzo designerskiego). W ostatnim czasie polecane są duże tarcze z cyframi na scianę, ale wciąz warto rozważyć klasyczne drewniane zegary (w szczególności w przypadku klasycznych wnętrz).
  • Latarnie i lampiony: ten rodzaj dekoracji sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także na tarasach czy w ogrodach. Metalowe latarnie i lampiony to bardzo dobre rozwiązanie do wnętrz wykonanych w stylu industrialnym. Z kolei delikatne drewniane elementy dobrze komponują się z pomieszczeniami z dużą liczbą roślin i niewielkimi meblami. Lampiony bardzo poprawiają atmosferę w każdym rodzaju mieszkania.
  • Ramki na zdjęcia: Bardzo dyskretne i drobne, a jednocześnie funkcjonalne dekoracje pozwalające wypełnić niewielkie przestrzenie na komodach czy innych meblach w pokojach dziennych czy w sypialniach. Ramki dostępne są obecnie w różnych kolorach i wymiarach, dostosowanych do potrzeb klientów.

Jak wybrać odpowiednie dekoracje

Spośród szerokiej gamy dekoracji domowych dostępnych na rynku należy przede wszystkim zwracać uwagę na te, które są solidnie wykonane i sprzedawane przez renomowane sklepy (takie jak np. https://www.indelo.pl/). Stosunek jakości do ceny też powinien być ważnym kryterium wyboru danego elementu dekoracyjnego.

Udostępnij