Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Beton – wykorzystaj potencjał tego materiału!

Beton – wykorzystaj potencjał tego materiału!

Beton architektoniczny w ostatnich latach stał się bardzo popularnym elementem wystroju wnętrz. Za jego pomocą można stworzyć klimatyczne, loftowe pomieszczenia. Z drugiej jednak strony, beton możesz z łatwością przemalować na cieplejszy odcień, co sprawi, że wnętrze zyska delikatniejszy charakter. Beton jest równie często wykorzystywany na zewnątrz, np. jako podmurówka ogrodzenia czy schody. To także idealne rozwiązanie jako podłoże w garażu czy w piwnicy. Beton nie musi być nudy, wystarczy tylko odrobina wyobraźni i farby! Z tego artykułu dowiesz się, jak wiele zastosowań ma beton oraz jak można podrasować jego wygląd.

Betonowa ściana 

Betonowa ściana (głównie telewizyjna), to zdecydowany hit wnętrzarski ostatnich lat. Masz ochotę na takie rozwiązanie, ale naturalny kolor betonu do Ciebie nie przemawia? Ścianę z betonu, jak każdą inną, możesz pomalować na dowolnie wybrany przez Ciebie kolor. Dzięki temu zachowasz nietypową fakturę betonu przy jednoczesnym dopasowaniu ściany do kolorystycznej koncepcji całego wnętrza. Pamiętaj jednak o wybraniu nietoksycznej farby dobrej jakości, tak aby nie stanowiła ona zagrożenia dla Ciebie i pozostałych domowników. W tej roli sprawdzi się np. farba Nobiles Ftalonal. Za jej pomocą możesz także stworzyć wracającą do łask w ostatnich latach lamperię. Nowoczesne wersje lamperii w niczym nie przypominają tych, które możesz pamiętać z czasów PRL. Są efektowną dekoracją wnętrza, ponieważ mają dużo bardziej subtelny charakter od tych, które królowały dawniej w wielu polskich domach. Obecnie również paleta kolorystyczna jest dużo bogatsza, co pozwala stworzyć dokładnie takie wnętrze, o jakim marzysz.

Kolorowa podmurówka 

Twoja podmurówka jest szara i bez wyrazu? Dlaczego zatem nie przemalować jej przy okazji odświeżania ogrodzenia? Tu mogą przydać się farby Nobiles Chlorokauczyk bądź Ftalonal, za pomocą których pomalujesz zarówno ogrodzenie, jak i samą betonową podmurówkę. Dzięki temu w prosty sposób odmienisz Twój dom za pomocą zaledwie kilku pociągnięć pędzla bądź przy użyciu pistoletu do malowania. Prace malarskie na zewnątrz warto wykonywać wtedy, kiedy temperatura powietrza wynosi około 20 stopni, a słońce jest schowane za chmurami. Dlatego nie należy malować w pełnym słońcu? Przede wszystkim jest to szkodliwe dla zdrowia, a po drugie kolejne warstwy farby będą zbyt szybko wysychać, co może skutkować powstaniem nieestetycznych zacieków. Wbrew pozorom farba nie powinna schnąć zbyt szybko. Odpowiednia aplikacja, szczególnie na zewnątrz, gwarantuje idealną przyczepność, a co za tym idzie i żywotność farby na konkretnej powierzchni.  

Farba zamiast płytek? 

Czy farby do betonu mogą zastąpić płytki na schodach? Oczywiście, że tak. Za pomocą farby możesz dowolnie pomalować schody wewnętrzne i zewnętrze. Do dyspozycji masz bogaty wybór kolorystyczny, farb np. marki Nobiles. Z łatwością dopasujesz kolor do stylu Twojego domu. Farba, to dobre rozwiązanie zarówno tymczasowe, jak i docelowe. Szukasz oszczędności podczas budowy domu? W takim razie postaw na schody malowane dobrej jakości farbą, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznacz na dalsze prace remontowo – budowalne. Warstwa farby nie tylko sprawi, że schody bądź taras nie będą wyglądały na niedokończone. Farba będzie również chronić beton przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych do czasu położenia płytek czy drewnianych desek. To także doskonała okazja, aby przetestować różne aranżacje wnętrza, jeżeli masz kilka pomysłów i nie wiesz, który z nich wcielić w życie. Farbę dużo łatwiej usunąć z posadzki czy schodów, aniżeli skuć płytki czy zrywać drewno.   

Wygodne parkowanie w garażu 

Masz duży garaż i często panuje w nim nieład? Trudno znaleźć Ci potrzebną w danej chwili rzecz? A może w Twoim garażu parkuje kilka aut jednocześnie i zaczyna Ci doskwierać brak wyznaczonych miejsc postojowych? Sięgnij po farbę do posadzek betonowych i wyznacz za pomocą kolorowych linii poszczególne stanowiska. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaprowadzić porządek w garażu, ale także może być ułatwieniem dla osób, które mają problem z parkowaniem. Dodatkowo w ten sposób możesz garaż bądź piwnicę podzielić na strefy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zapanować nad przechowywanymi tam przedmiotami. Farbą do posadzek możesz wyznaczyć strefy, np. dla samochodów, dla jednośladów, do przechowywania akcesoriów czy miejsca na pozostałe rzeczy. 

Udostępnij