Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Narzędzia, które musi mieć przy sobie dobry hydraulik

Narzędzia, które musi mieć przy sobie dobry hydraulik

Zawód hydraulika należy to niezwykle ważnych i profesjonalnych prac. Drobny błąd może rodzić poważne konsekwencje, również finansowe, kiedy dojdzie do awarii. Wpływ na dokładnie wykonaną pracę wśród sieci i instalacji sanitarnych ma nie tylko doświadczenie i kwalifikacje hydraulika, ale również narzędzia, którymi się posługuje. Jaki sprzęt każdy hydraulik powinien mieć przy sobie?

Dlaczego narzędzia w pracy hydraulika są tak ważne?

Jeśli masz w swoim domu zadanie, które powinien wykonać hydraulik, Ursynów to dzielnica, w której warto szukać specjalistów. Profesjonalista ma ze sobą wysokiej jakości sprzęt od najlepszych producentów, z którym powierzone zadania wykona sprawnie, a przede wszystkim skutecznie. Dobre narzędzia w połączeniu z fachową pracą i wiedzą to klucz do idealnie wykonanej instalacji sanitarnej. Jakich więc narzędzi nie powinno zabraknąć w wyposażeniu hydraulika?

5 narzędzi niezbędnych w pracy hydraulika  

Doskonała precyzja w pracy hydraulika jest niezwykle ważna. Zapewnią ją wyłącznie odpowiednio dobrane, wysokiej jakości narzędzia. Przedstawiamy 5 najważniejszych, które umożliwią szybką, komfortową i efektywną pracę.

Klucze w pracy hydraulika

Klucze to podstawowe narzędzie w wyposażeniu każdego hydraulika. Ten uniwersalny sprzęt służy do montażu, demontażu i napraw. Najważniejsze klucze w wyposażeniu torby hydraulika to:

 • klucz płaski,
 • klucz nasadowy,
 • klucz nastawny,
 • klucz trzpieniowy,
 • klucz oczkowy,
 • żabki,
 • szczypce.

Obcinak do rur

Przy montażu nowej instalacji nieodłącznym elementem jest dostosowywanie długości rur. Kiedy są one zbyt długie, należy wykorzystać specjalistyczne narzędzie zwane obcinakiem do rur. Sprawdza się on do obcinania rur wykonanych z różnych materiałów takich jak:

 • stal,
 • aluminium,
 • miedź,
 • mosiądz.

Gwintownica

Kiedy rury zostaną przycięte na odpowiednią długość, hydraulik przystępuje do ich gwintowania. Na tym etapie powinien skorzystać z urządzenia zwanego gwintownicą. Do wyboru ma on gwintownicę ręczną oraz maszynę do gwintowania.

Giętarka w pracy hydraulika

Rury wykorzystywane do tworzenia instalacji sanitarnych są nie tylko przycinane, ale również gięte. Taki zabieg pozwala zmniejszyć ilość połączeń – czyli zwiększyć szczelność instalacji. Do gięcia rur wykorzystywana jest specjalna giętarka, która zapewnia dokładne gięcie do 90 stopni.

Zaciskarka 

Dzięki zaciskarce możliwe jest wykonywanie złączy w instalacji. Zaciskarka służy do wykonywania złączy w rurach giętych, miedzianych, a także wykonanych z plastiku. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.