Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Jaką kostkę brukową wybrać, aby była wizytówką Twojego domu

Jaką kostkę brukową wybrać, aby była wizytówką Twojego domu

Jesteś dumnym właścicielem domu? Jeśli tak, doskonale zdajesz sobie sprawę, z tego, że wymarzony dom to nie tylko budynek mieszkalny, ale całe obejście – taras, podjazd czy garaż. Każdy szczegół jest ważny, bo wszystko to składa się na spójną całość- miejsce Twojego zamieszkania i Twojej rodziny. Mała architektura ogrodowa wokół Twojego domu powinna być komfortowa, ale również przyjemna wizualnie. Kostka brukowa przyozdobi Twoją posesję- stwórz swój wymarzony wzór.

Kostka brukowa elementem domowej architektury

Dzisiaj kostka brukowa jest nieodzownym elementem przydomowego krajobrazu. Wypierają z użycia standardowe płyty chodnikowe. Charakteryzują się wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrze, ale przede wszystkim są łatwe w układaniu.

Wykorzystuje się je jako podjazd do garażu, czy brukuje się wręcz całe obejście. W ten sposób tworzy się piękne, wzorzyste i różnokolorowe chodniki.

Kostka brukowa to obecnie najbardziej rozpowszechniony materiał służący do utwardzania nawierzchni wokół budynków. Czym warto się kierować przy zakupie tego materiału do naszego domu?

Parametry techniczne kostki brukowej, które trzeba brać pod uwagę

Kostki są wytrzymałe, designerskie i nowoczesne. Chcemy, aby upiększały naszą posesję przez wiele lat. Warto zatem, przed zakupem zapoznać się z różnymi dostępnymi na rynku kostkami.

Masz już w głowie wizję swojego podjazdu lub chodnika wykonanego z kostki brukowej? Chcesz wybrukować taras, podjazd, a może stworzyć alejkę na swojej posesji?

Skoro wiesz już co chcesz wykostkować, trzeba wiedzieć czym. Najważniejszym parametrem kostki jest jej grubość. Trzeba dobrać ją do miejsca oraz sposobu użytkowania. Zasada jest prosta- im grubsza kostka, tym większa wytrzymałość nawierzchni na obciążenia.

Kształt, kolorystyka, wielkość

Twój podjazd nie musi być tylko i wyłącznie szary, ułożony z prostokątnych kostek. Przy wąskich, krótkich ścieżkach poleca się stosować proste elementy. Uniknie się w tym przypadku ewentualnych docinek.

Jednak duże nawierzchnie to większe możliwości. Różne kształty, wielkości i kolorystyka, pozwolą na stworzenie niebanalnego wzoru, który będzie korespondował ze stylem Twojego domu.

Z firmą Jadar Ci się ułoży

Polska firma Jadar to ponad 30 lat doświadczenia w produkcji kostki brukowej. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów oraz oferowanych usług. W https://jadar.pl/ wiemy, że kostka brukowa to nie tylko wizytówka miejsca, w którym jest położona, Oferowane przez nas produkty to przede wszystkim trwałość i wytrzymałość na różne warunki eksploatacji przez długie lata.

Udostępnij