Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrza

Marmurowe schody – poznaj wszystkie zalety i wady schodów z marmuru

Marmurowe schody – poznaj wszystkie zalety i wady schodów z marmuru

Marmur to materiał chętnie wykorzystywany do wykańczania wnętrz. Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się marmurowe blaty kuchenne, parapety czy schody. To właśnie na tych ostatnich skupimy się w tym artykule. Dlaczego warto zainwestować w schody z marmuru? Czy jest to najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku?

Trwałość schodów z marmuru

Nie ulega wątpliwości, że marmur to niezwykle wytrzymały materiał. Wiele osób rezygnuje z drewna właśnie na rzecz marmuru. W zestawieniu tym schody z marmuru zdecydowanie wygrywają w kwestiach związanych z żywotnością, łatwością w czyszczeniu, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nawet w miejscach publicznych marmur doskonale zdaje egzamin. Schody z tego materiału możemy więc spotkać nie tylko w domach prywatnych, ale również hotelach, pensjonatach czy obiektach usługowych. Zakup marmurowych schodów choć drogi, z całą pewnością jest doskonałą inwestycją na lata.

Marmurowe schody – do wnętrz i na zewnątrz

Schody z marmuru są wysoce odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się bowiem także na zewnątrz, gdzie mają styczność z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Marmur to materiał, któremu nie jest straszny nawet mróz. Podobnie jest z wysokimi temperaturami. A skoro o nich mowa – marmurowe schody wewnątrz w letnie miesiące pozostają przyjemnie chłodne.

Elegancki wygląd schodów z marmuru

Marmur zapewnia ponadczasową elegancję, która zawsze zachwyca. Od wielu pokoleń marmur jest materiałem utożsamianym z luksusem. Materiał ten odbierany jest jako ciepły i przytulny, sprawdzi się więc w domach osób, które dbają o urokliwy wystrój wnętrz. Jest on również łatwy w obróbce, możemy więc w łatwy sposób uzyskać połyskującą taflę na schodach. Dzięki dostępności w wielu różnych kolorach marmurowe schody sprawdzą się doskonale niemal w każdym wnętrzu. Marmurowe schody możemy również świetnie połączyć z modnymi w ostatnich latach stalowymi balustradami. Warto jednak pamiętać, że to, co dla jednych będzie ogromną zaletą, dla innych może okazać się wadą. Połyskująca, twarda powierzchnia schodów marmurowych może okazać się nie najlepszym pomysłem w domu, w którym mieszkają małe dzieci.

Marmurowe schody a czyszczenie

Marmur jest niezwykle łatwy w czyszczeniu. Wystarczy woda i odrobina detergentu, by wszelkie zabrudzenia szybko zeszły. Dodatkowo w razie uszkodzenia, marmur możemy w łatwy sposób naprawić wykorzystując szpachlę ekopsydową. W porównaniu z drewnianymi schodami te wykonane z marmuru zdecydowanie łatwiej utrzymać w dobrym stanie przez długie lata.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij