Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachu?

Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachu?

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że odpowiednio wybrane pokrycie dachu to jedna z ważniejszych kwestii, jeśli chodzi o wykonywanie inwestycji budowlanych. Wpływa on bowiem nie tylko na wygląd zewnętrzny budynku, ale również na jego trwałość i funkcjonalność. Często jednak bywa, że nie jest to łatwe zadanie, przede wszystkim ze względu na bardzo dużą ilość różnorodnych materiałów dostępnych na rynku.

Odpowiednie przygotowanie i wykonanie

Bez względu na rodzaj dachu bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego etapu inwestycji. Mowa tutaj nie tylko o wybraniu odpowiedniego materiału czy kolorystyki dachu, ale również profesjonalnej firmy, która zajmie się jego wykonaniem. Właściwe wykonanie bowiem gwarantuje trwałość konstrukcji na długi czas i nienaganny wygląd. Dobrze jest korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dysponują wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu nie tylko są w stanie wykonać zaprojektowaną konstrukcję dachu, ale również pomogą wybrać odpowiednie materiały. Na stronie https://www.dachkowalscy.pl/ można znaleźć nie tylko kontakt do profesjonalistów, ale również zapoznać się z ofertą materiałów wykorzystywanych na pokrycia dachowe, jak również poczytać interesujące poradniki.

Dachówka, blacha czy blachodachówka?

Dachówka z pewnością jest materiałem, który szczególnie na domach jednorodzinnych prezentuje się doskonale. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania podłoża, jak również profesjonalnego ułożenia, aby na długi czas zachowała ona nie tylko swój nienaganny wygląd, ale również posiadała swoje właściwości. Obecnie niezwykle dużą popularnością cieszą się dachówki ceramiczne, które są niezwykle wytrzymałe nie tylko na uszkodzenia, ale również na niesprzyjające warunki pogodowe. Pewnym minusem jednak dla inwestorów może być koszt wykonania dachów z wykorzystaniem dachówki, który jest stosunkowo wysoki. Spowodowane jest to nie tylko kosztem samej dachówki, ale również wykonaniem odpowiednio mocnej konstrukcji.

Blachodachówka – wytrzymała i estetyczna

Alternatywą dla dachówki, szczególnie jeśli chodzi o koszty wykonania dachu, z pewnością jest blachodachówka. Odpowiednio wykonane arkusze blachy po ułożeniu do złudzenia przypominają dachówkę. Blachodachówka jest jednak znacznie lżejsza, co powoduje, że nie ma konieczności wykonywania tak ciężkiej i masywnej konstrukcji dachowej, w ślad za czym idą znacznie niższe koszty wykonania całości. Dostępna jest na rynku w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, jak również w wielu ciekawych wzorach, co sprawia, że bez problemu można dobrać idealnie dopasowaną do każdej nieruchomości. Zazwyczaj kolor dachu dobierany jest do koloru elewacji lub zastosowanej w budynku stolarki okiennej, dzięki czemu całość zyskuje harmonijnego charakteru.

Blacha – tani materiał na pokrycie dachowe

Arkusze blachy jako pokrycie dachowe to przede wszystkim pewność jego wytrzymałości i odporności na warunki pogodowe. Klienci ponadto często wybierają blachę ze względu na jej niski koszt. Blacha trapezowa, zaliczana do stosunkowo tanich materiałów umożliwia nie tylko szybkie wykonanie pokrycia dachu, ale również bezproblemowe docinanie jej na dowolny wymiar. Obecnie blachy trapezowe coraz rzadziej stosuje się jako pokrycie dachów w domach jednorodzinnych, jednak niezwykle często jest wybierana jako materiał na dachy w budynkach przemysłowych czy halach. Lekkość blachy sprawia, że nawet w przypadku budynków takich jak hale z prefabrykatów sprawdzi się doskonale i nie będzie zbytnio obciążać całej konstrukcji.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij