Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Każdy kto planuje budowę domu lub jego remont zastanawia się w jaki sposób wybrać firmę budowlaną, która nie tylko sumiennie wywiąże się z powierzonego zlecenia, ale jednocześnie wykona je terminowo oraz w założonym budżecie. Przeczytajcie na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru.

Doświadczenie przede wszystkim

Jednym z podstawowych kryteriów jakim powinniśmy się kierować wybierając firmę budowlaną jest zwrócenie szczególnej uwagi na posiadane przez dany podmiot doświadczenia. To wraz z realizacją kolejnych zleceń firmy budowlane budują swoją pozycję na rynku oraz stają się rozpoznawalne. Jeżeli podczas poszukiwań natrafimy na podmiot, który istnieje na rynku już kilka lat i posiada referencje od swoich klientów możemy mieć większą pewność, że nasz remont zostanie wykonany w sposób fachowy i zgodnie ze sztuką budowlaną. W mieście Poznań jako stolicy województwa wielkopolskiego bez trudu znajdziemy firmy budowalne, o ugruntowanej pozycji rynkowej oraz posiadające referencje. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że najlepsze z nich mogą nie dysponować wolnymi terminami, w związku z powyższym rozpoczęcie poszukiwania firmy budowalnej powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy wcześniej, niż przewidziano start prac budowlanych. 

Posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz kadry

Dobra firma budowlana powinna posiadać całe niezbędne zaplecze sprzętowe do realizacji danego zlecenia. Trudno sobie wyobrazić firmę murarską, która nie posiada własnej betoniarki czy glazurnika bez urządzenia do cięcia płytek. Jeżeli zauważymy, że zatrudnieni przez nas wykonawcy nie posiadają podstawowych narzędzi powinien to być dla nas pierwszy z sygnałów ostrzegawczych. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o pracowników, odpowiedzialne firmy budowlane nie dopuszczają do sytuacji, w której następuje częsta rotacja pracowników, także jeżeli zauważymy, że co tydzień na naszym placu budowy pojawia się ciągle nowa ekipa, to również powinno to wzmóc naszą czujność i skłonić do bardziej szczegółowej kontroli wykonanych prac.

Rażąco niska cena wykonania usługi

Stawki za roboty budowalne w mieście Poznań są znacznie wyższe, niż np. w Kaliszu czy Pleszewie, w związku z powyższym, jeżeli podczas rozeznania rynku znajdziemy firmy budowalne, które oferują znacznie niższe ceny w stosunku do innych podmiotów np. o więcej niż 30% to powinien to być dla nas sygnał ostrzegawczy. Może się okazać, że do realizacji naszego zlecenia zostaną użyte materiały niskiej jakości lub prace nie zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, przez co ewentualne poprawki będą nas kosztować znacznie więcej, niż gdybyśmy się zdecydowali na droższą ofertę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *