Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Grzejnik olejowy – zakup warty uwagi

Grzejnik olejowy – zakup warty uwagi

Nieraz nasza stara instalacja grzewcza nie daje wystarczająco ciepła, grzejnik olejowy jest wtedy dobrym rozwiązaniem na zimowe chłody. Jest także tanim ratunkiem w przypadku awarii ogrzewania w naszym domu.

Czym jest grzejnik olejowy? Elektryczny grzejnik olejowy to nic innego niż z pewnością znany nam przenośny grzejnik posiadający od kilku do kilkunastu żeber. Wyglądem przypomina stare, żeliwne kaloryfery. Można go spotkać w domkach letniskowych zamiast tradycyjnych grzejników.

Jak działa taki typ grzejnika?

Jego wnętrze wypełnione jest olejem, który po podłączeniu do prądu nagrzewa się dzięki elektrycznym grzałkom. Te zaś oddają ciepło obudowie, a ona ogrzewa pomieszczenie. Podłącza się go do prądu w pomieszczeniu, które chcemy ogrzać. Można go swobodnie przenosić, większość modeli posiada również kółka. Grzejnik olejowy nagrzewa się dosyć wolno ale za to długo utrzymuje swoją temperaturę po wyłączeniu. Jego wydajność zależy również od ilości żeber, im jest ich więcej, tym powierzchnia grzania jest większa.

Podobnym produktem jest grzejnik olejowy panelowy, który zamiast żeber posiada duży, płaski panel. Nowoczesne modele olejowych grzejników posiadają elektroniczne termostaty, czyli urządzenie pozwalające na sterowanie mocy działania lub preferowanej temperatury. Przykładowo ustawiamy na termostacie 21 stopni celsjusza – urządzenie nagrzewa się do wyznaczonej temperatury, a później wyłącza. Po obniżeniu temperatury powietrza w pomieszczeniu poniżej wyznaczonej, grzejnik znowu nagrzewa się. To bardzo przydatne rozwiązanie kiedy używamy grzejnika w nocy lub kiedy nie ma nas w domu.

Jaki model wybrać?

Grzejniki olejowe są popularnym rozwiązaniem na ogrzewanie lub dogrzewanie wnętrz, dlatego na rynku dostępnych jest wiele typów i modeli tego urządzenia. przede wszystkim różnią się wyglądem. Istnieją grzejniki posiadające od kilku do kilkunastu żeber lub takie które zamiast żeber posiadają płaski panel. Dodatkowo modele dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach – od zwykłych białych po eleganckie czarne lub szare. Również moc grzania jest różna. Zazwyczaj od 700 do 2500 W. Taki grzejnik najlepiej dobrać do wnętrza. W małym pomieszczeniu nie potrzebujemy urządzenia o maksymalnej mocy grzewczej.

Grzejnik olejowy jest wartym polecenia produktem zarówno jako urządzenie awaryjne jak i na codzień.

Udostępnij