Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Gdzie szukać projektów domów do 70 m2?

Gdzie szukać projektów domów do 70 m2?

Rosnące koszty materiałów budowlanych oraz opłat za podstawowe media sprawiają, że coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę domów o niewielkim metrażu. Dodatkowo, projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy można zrealizować bez uzyskania pozwolenia na budowę – co jeszcze bardziej spotęgowało zainteresowanie tą grupą projektów. Obiekty mieszkalne do 70 m2 to krok w stronę minimalizacji kosztów – zarówno na etapie budowy, jak i w dalszej, codziennej eksploatacji. Warto docenić małe domy również za przemyślany układ funkcjonalny i optymalne dopasowanie metrażu pomieszczeń. Tworząc tę popularną ofertę, architekci dołożyli wszelkich starań, aby każdy metr był maksymalnie wykorzystany, a zastosowane materiały były przystępne cenowo. Dzięki tym zabiegom powstała atrakcyjna Kolekcja domów do 70 m2, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Gdzie szukać takich projektów? 

Projekty domów do 70 m2 – szeroki wybór rozwiązań

Tani dom jest pojęciem względnym, gdyż zależy to oczywiście od zasobności portfela danego inwestora. Jednakże bez wątpienia, koszty budowy wynikają z wielu stałych czynników takich jak metraż domu, skomplikowanie bryły i zastosowane materiały. Dlatego też domy o powierzchni zabudowy do 70 m2 zostały zakwalifikowane do grupy domów, które można zrealizować stosunkowo niewielkim kosztem. Jest to idealna propozycja dla osób dysponujących ograniczonym budżetem lub chcących uniknąć zaciągania kredytu na budowę. Projekty niedrogich w realizacji, kompaktowych domów, znajdziemy w Kolekcji MURATORA. W trakcie ich opracowywania architekci wykorzystują ekonomiczne rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, które umożliwiają maksymalne obniżenie ceny za wykonanie kolejnych etapów. Co ważne – następuje to bez negatywnego wpływu na funkcjonalność czy estetykę budynków. W ofercie projektów gotowych MURATORA dostępne są domy o różnej stylistyce – klasyczne, nowoczesne, dworkowe, w stylu wiejskiej chaty lub stodoły. Kolekcja charakteryzuje się różnorodnością również w aspekcie kąta i połaci dachu, ilości kondygnacji i układu pomieszczeń. W zależności od usytuowania względem stron świata, możemy wybrać dom z salonem usytuowanym od frontu, z boku lub z tyłu budynku. Zdecydujmy, czy chcemy dom z garażem czy raczej bez, biorąc oczywiście pod uwagę fakt i powierzchnia garażu wpisuje się w powierzchnię zabudowy. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni 70 m2 na cele mieszkalne, wybierzmy dom bez garażu, a garaż wybudujmy jako niezależny budynek. Dzięki szerokiej ofercie projektów MURATORA, nawet przy ograniczonym budżecie możliwe jest wzniesienie i wykończenie wymarzonego domu, precyzyjnie dopasowanego do potrzeb, upodobań i możliwości finansowych. 

Dlaczego warto wybudować dom do 70 m2?

Niedrogie w budowie domy o powierzchni zabudowy do 70 m2 to rozwiązanie, które oferuje wiele istotnych zalet. Ich podstawowym atutem jest przystępny koszt realizacji, umożliwiający wzniesienie własnego, wolnostojącego domu nawet mniej zamożnym inwestorom. Takie budynki cechują się kompaktową bryłą i niewielkimi wymiarami, umożliwiając realizację nawet na niewielkiej posesji. Przemyślany układ pomieszczeń ma bezpośredni wpływ na koszt wykonania instalacji wewnętrznych, jak również na wygodę użytkowania. Metraż pomieszczeń jest maksymalnie zoptymalizowany, aby nie tworzyć zbędnej przestrzeni, a jednocześnie – zapewnić komfort mieszkańcom. Prosta bryła,  nieskomplikowany dach, dostępne i niewymyślne materiały to bez wątpienia zalety tej oferty.  Proponowany przez architektów sposób wykończenia elewacji dopasowany jest do charakteru budynku, sprawiając, że prezentuje się on atrakcyjnie i estetycznie, będąc świadectwem dobrego gustu właścicieli. Jednocześnie, zaproponowane elementy wykończeniowe będziemy mogli zakupić w tradycyjnym składzie lub markecie budowlanym, w przystępnej cenie. Kolejnym atutem budowy domu do 70m2 powierzchni zabudowy, jest zmniejszenie formalności do minimum. Dom możemy wybudować tylko na zgłoszenie, co w znacznym stopniu przyspieszy jego realizację. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż taki niewielki dom do 70 m2 może być ostoją nawet dla cztero- i pięcio osobowej rodziny.

Jeśli poszukujecie projektu domu taniego w budowie, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą MURATORA. Dostępnie w niej propozycje obiektów mieszkalnych do 70 m2 pozwolą Wam na stworzenie prywatnej, komfortowej przestrzeni do życia, a przystępny koszt realizacji może pozytywnie zaskoczyć. Aby znaleźć dom idealnie dostosowany do Waszych potrzeb, możecie skorzystać z wyszukiwarki zaawansowanej, która pozwala na określenie konkretnych parametrów takich jak kąt i rodzaj dachu, liczba kondygnacji, liczba sypialni i łazienek itp. Dzięki temu, spośród bardzo szerokiej oferty, wyłonicie te projekty, które skrojone będą na miarę Waszych oczekiwań. 

Zdjęcie: Projekt M245 – Trafna decyzja (etap I) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.