Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Domowe sposoby na mrówki – czyli jak pozbyć się niechcianych gości?

Domowe sposoby na mrówki – czyli jak pozbyć się niechcianych gości?

Czasami w domu lub mieszkaniu pojawiają się nieproszeni lokatorzy. Mowa oczywiście o różnego rodzaju zwierzętach, owadach. Pozbycie się tych niechcianych gości staje się priorytetem, ponieważ trudno z nimi żyć. W tej walce dozwolone są wszystkie sposoby. Czasami właściciele są bezsilni, ponieważ nic nie działa. Warto poznać sposoby na to, jak pozbyć się mrówek z domu. Poznaj domowe sposoby na mrówki.

Skuteczne sposoby na mrówki

Obecność mrówek w domu zazwyczaj budzi niepokój. Tych zwierząt zdecydowanie nie powinno tam przecież być. Odkrycie następuje zazwyczaj przez przypadek. Trzeba szybko zaplanować działania, aby pozbyć się tych nieproszonych stworzeń. Zazwyczaj wtedy mieszkańcy przeszukują Internet, ale także stare książeczki z poradami dla gospodarstwa domowego. Nierzadko zdarza się, że pierwsze z zastosowanych sposobów nie działają i trzeba po raz kolejny podejmować nierówną walkę. Czy, aby pozbyć się mrówek, trzeba kupić jakieś specjalne środki czy też wystarczy to, co każdy i tak ma w domu? Na początek może warto skorzystać z metod, z których korzystały także babcie i prababcie. Chodzi o sól. Sól kuchenna dostępna jest przecież w każdym domu, używa się ją każdego dnia do doprawiania potraw. Z powodzeniem można wykorzystać ją także w walce z mrówkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysypać sól w takich miejscach, w których zauważone zostały mrówki, albo w których przebiega ich trasa.

Domowe sposoby na mrówki

Nielubiane zapachy

Tak samo jak ludzie nie lubią niektórych zapachów i mają migrenę na samą myśl o tym, że koleżanka z biura pachnie ciężkimi perfumami, tak samo zwierzęta źle czują się w towarzystwie niektórych woni. Dlatego też warto zapoznać się z tym, jakich zapachów nie lubią mrówki, aby móc skutecznie z nimi walczyć. Mrówki będą źle czuły się w towarzystwie proszku do pieczenia, laurowych liści, cynamonu i pieprzu. Można więc wysypać te przyprawy w miejscach, gdzie mrówki zostały odkryte, albo gdzie istnieje uzasadnione podejrzenie, że mrówki mają swoją trasę, którą się przemieszczają.

https://building-solutions.pl/boraks-na-mrowki-w-ogrodzie-czy-jest-skuteczny-jak-go-stosowac/

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wymienione przyprawy nie mają negatywnego wpływu na zdrowie ludzi. Nawet jeżeli zostaną zjedzone przez dzieci, nic złego się nie stanie. Zupełnie inaczej może być w przypadku chemicznych środków. Połknięcie takiego środka przez dziecko może skończyć się tragicznie. Właśnie dlatego warto najpierw skorzystać z metod naturalnych. Rozsypywanie chemicznych substancji w domu, w którym są zwierzęta domowe lub dzieci, to ostateczność, ale czasem nie ma innego skutecznego rozwiązania. Jednak domowe sposoby na mrówki mogą być naprawdę skuteczne i dzięki nim można pozbyć się mrówek raz na zawsze. Również sok z cytryny z wodą to metoda naturalna o dużej skuteczności.

mrówki sposoby

Domowe sposoby na mrówki – soda oczyszczona, ryż i pieprz

Mrówki w domu są niemile widziane. Wśród naturalnych sposobów na walkę z tymi szkodnikami można wskazać również sodę oczyszczoną, ryż i pieprz. Ziarenka ryżu zostaną zniesione przez mrówki do mrowiska. Ziarenka później zostaną pokryte pleśnią, a pleśń jest toksyczna dla mrówek. Warto także wiedzieć, że składniki jakie zawiera skórka pomarańczy, także są bardzo niebezpieczne dla mrówek. Dobrym pomysłem jest więc zostawienie skórki od pomarańczy tam, gdzie zaobserwowano mrówki. Mrówki zaniosą skórkę do swojego mieszkania, a mrowisko zostanie zatrute. Te sposoby mogą wydawać się dość okrutne, jednak domownicy mają prawo bronić swojego terytorium. Zwierzęta na pewno nie zrezygnują bez walki, dlatego też trzeba przygotować się na to, że z pewnością nie będzie łatwo.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.