Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Przemysł

Czy warto zainwestować w nowoczesny kocioł CO z podajnikiem?

Czy warto zainwestować w nowoczesny kocioł CO z podajnikiem?

Dbałość o środowisko naturalne i coraz surowsze normy emisyjne wymuszają na producentach urządzeń grzewczych konieczność tworzenia coraz nowocześniejszych konstrukcji kotłów, które gwarantują wyższą efektywność spalania. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są kotły CO z podajnikiem, przystosowane do ogrzewania ekogroszkiem, a zatem paliwem dość ekologicznym, o stosunkowo niskiej zawartości siarki. Czy wciąż warto inwestować właśnie w taki kocioł?

Zalety kotłów CO z podajnikiem

Największym atutem nowoczesnych konstrukcji, poza wysoką efektywnością spalania, jest ich bezobsługowy charakter. Umiejętnie zaprogramowane urządzenie doposażone w zewnętrzny czujnik temperatury – regulator pokojowy lub pogodowy – samodzielnie dozuje odpowiednią dawkę paliwa, tak by utrzymać we wnętrzu ogrzewanego pomieszczenia pożądaną przez użytkownika temperaturę. Wystarczy jedynie co pewien czas uzupełnić paliwo w zasobniku i oczyścić wnętrze kotła z gromadzącej się w nim sadzy i pyłów. Oczywiście należy również regularnie usuwać popiół powstający ze spalania ekogroszku. Nowoczesne kotły CO z podajnikiem, na ekogroszek, takie jak prezentowane w tym miejscu urządzenia https://wozny-kotly.pl/kategoria-produktu/kotly-co-5-klasy-z-podajnikiem/kotly-na-ekogroszek/ to sprzęt przystosowany do pracy ciągłej, który wystarczy rozpalić i jedynie pamiętać o uzupełnianiu paliwa oraz usuwaniu popiołu.

Kocioł na paliwa stałe czy ogrzewanie na gaz?

Ze względu na niemal bezobsługowy charakter nowoczesnych kotłów CO z podajnikiem na ekogroszek, stanowią one ciekawą alternatywę dla kotłów gazowych. Po pierwsze takie kotły można zainstalować wszędzie, wystarczy niewielka ilość miejsca na kotłownię, co w przypadku kotłów gazowych, do których nierzadko trzeba przygotować miejsce na zbiornik na gaz, nie zawsze jest możliwe. Poza tym ogrzewanie ekogroszkiem jest wciąż tańsze od ogrzewania gazowego, zwłaszcza w przypadku starych, nieocieplonych domów. Co więcej, nowoczesne kotły na ekogroszek, piątej klasy, sprawdzą się również w nowych, dobrze zaizolowanych domach, zwłaszcza jeśli zamierzamy używać ich do podgrzewania wody użytkowej.

 

Inwestycja w kocioł CO na ekogroszek piątej klasy z podajnikiem to ciekawa alternatywa dla systemów grzewczych zasilanych gazem, zwłaszcza w miejscach bez dostępu do gazu z sieci. Ogrzewanie węglem jest tańsze, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jest dziś niemal tak samo wygodne jak ogrzewanie kotłem gazowym. Oczywiście wciąż występuje konieczność samodzielnego uzupełniania paliwa i usuwania popiołu, ale odpada obowiązek codziennego rozpalania kotła i osobistego podtrzymywania ognia.

 

Udostępnij