Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Najważniejsze zalety schodów spiralnych i modułowych

Najważniejsze zalety schodów spiralnych i modułowych

Niewielkie wnętrza wymagają przemyślanych rozwiązań, aby zachować jak największą przestrzeń mieszkalną i praktycznie urządzić mieszkanie. Inwestorzy często zastanawiają się, jakie schody wybrać do wnętrz z antresolą lub z piętrem. Rozwiązaniem są schody modułowe lub spiralne. Zajmują one niewiele miejsca i mogą stać się świetną dekoracją pomieszczenia. Cora schody to połączenie wygody oraz nowoczesnego designu.

Spiralne schody — najważniejsze zalety

Schody w kształcie spirali doskonale wyglądają w pomieszczeniach, są bardzo wygodne oraz praktyczne. To rozwiązanie dedykowane do niewielkiej przestrzeni. Cora schody spiralne nie zabierają cennego miejsca, wyglądają bardzo nowocześnie i są niezwykle praktycznie. Połączenie drewna z metalem sprawia, że aranżacja staje się nie tylko piękna, ale również niezwykle wytrzymała.

Dopasowane do schodów barierki sprawiają, że korzystanie z nich staje się bardzo bezpieczne, nawet dla dzieci i osób starszych. Do Cora schodów spiralnych dobiera się kolor stopni oraz stelażu, dlatego każdy może dopasować ich wygląd do stylu swojego wnętrza.

Gdzie sprawdzą się schody modułowe?

Modułowe Cora schody to produkt przeznaczony  do samodzielnego montażu przez inwestora. Stopnie są zrobione z drewna, stelaż zaś wykonuje się ze stali. Schody są niezwykle praktyczne oraz solidne, a połączenie ze sobą ciepłego drewna i chłodnej stali sprawia, że schody doskonale wyglądają w każdym wnętrzu.

Najważniejszą zaletą Cora schodów modułowych jest ich uniwersalność. Poszczególne moduły łączy się ze sobą za pomocą kotew, a same moduły skręca się w dowolnej konfiguracji i w wybranym przez inwestora kierunki. Ze względów bezpieczeństwa należy zainstalować również barierki. Modułowe schody Cora są idealnym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz, można zamontować je w bliskim sąsiedztwie ściany, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, przez co nie zabierają przestrzeni.

Gotowe schody — kiedy na nie postawić?

Gotowe Cora schody to rozwiązanie polecane szczególnie do małych wnętrz. Znakomicie pasują do stylu loftowego i minimalistycznego. Dużą zaletą gotowych schodów jest szybkość i prostota ich montażu — z powodzeniem można to zrobić samodzielnie. Modułowe lub spiralne schody dostępne są w każdym kolorze. Niektóre modele wykonane zostały z litego drewna, a inne są całe z metalu. Wśród gotowych produktów znajdują się schody w kolorach jasnych oraz ciemnych. Decydując się na schody modułowe, otrzymuje się gotowy produkt — pozwoli to zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.