Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Budownictwo

Co przygotować do ciepłego montażu okien?

okna

Zależy Ci na dobrej izolacji termicznej domu? Chcesz zadbać o to, by było w nim ciepło, a jednocześnie zaoszczędzić na ogrzewaniu? W takim razie pomyśl o trójwarstwowym montażu stolarki okiennej, który jak żadna inna metoda osadzania okien, potrafi zapewnić budynkom doskonałą izolację termiczną, a przy okazji również akustyczną. To tzw. ciepły montaż okien. Dziś właściwie już standard w nowoczesnym budownictwie.

Jak przygotować wnęki do ciepłego montażu okien?

Przygotowanie wnęki pod ciepły montaż okien to pierwszy etap prac – nie warto o nim zapominać, ponieważ ma on duży wpływ na trwałość całej instalacji. Aby w otworze okiennym można było stabilnie i solidnie zamontować okna, wszystkie trzy ściany i parapet muszą zostać wyrównane i wypoziomowane. Użytą do tego celu zaprawę należy koniecznie precyzyjnie wygładzić – to ułatwi przymocowanie taśm i zapewni im ścisłe przyleganie. Dopiero po wyrównaniu i wypoziomowaniu powierzchni można się zabrać za montaż okien.

Jakie narzędzia będą potrzebne do wykonania ciepłego montażu?

Na ciepły montaż składają się trzy warstwy: zewnętrza, środkowa i wewnętrzna. Pierwsza ma za zadanie odprowadzać wilgoć z wnętrza budynku, dlatego do jej wykonania posłuży taśma paroprzepuszczalna. Druga to uszczelnienie – wykonuje się je przy pomocy pianki poliuretanowej. Zadaniem trzeciej warstwy jest z kolei ochrona przed wnikaniem wilgoci do wnętrza budynku, w tym celu trzeba sięgnąć po taśmę paroszczelną. Do tego potrzebne będą także dodatkowe akcesoria, takie jak klej montażowy czy nóż introligatorski. Więcej informacji na https://www.cieplymontaz.com.pl/

Gdzie szukać narzędzi niezbędnych do wykonania ciepłego montażu okien?

Wszystkie wymienione wyżej narzędzia i akcesoria można kupić w większości sklepów budowlanych, a także online. Warto jednak pamiętać, że ich wybór powinien być starannie przemyślany. Tylko dobrej jakości materiały są w stanie zagwarantować dobre efekty pracy. Jeśli więc chcesz, aby ciepły montaż dobrze spełniał swoją rolę przez długie lata, szukaj taśm, pianek i innych narzędzi niezbędnych do jego wykonania w sklepach renomowanych producentów materiałów budowlanych, takich jak Soudal czy Illbruck.

 

Comment here