Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Wykorzystanie narożników betonowych

Wykorzystanie narożników betonowych

Od kilku lat styl industrialny króluje w budownictwie i wystroju wnętrz. Surowe ściany, ciemne barwy oraz narożniki betonowe to jedne z cech charakterystycznych tego trendu. Grafitowy kolor wspaniale łączy się z innymi barwami. Jednak narożniki grają nie tylko rolę estetyczną, ale też funkcjonalną. Chcesz się dowiedzieć jaką? Zapraszamy do lektury!

Narożniki betonowe w budownictwie

Wiele zabiegów budowlanych sprawia, że betonowe narożniki na ścianęsą nieuniknione. Są one doskonałym uzupełnieniem ścianek oporowych i mogą osiągać wysokość nawet do 400 centymetrów. Elementy jednoczęściowe można transportować i montować przy pomocy pętli transportowej M12. Jego strefa musi być wzmocniona nadbetonem zazbrojonym siatką stalową. Na rynku dostępne są narożniki betonowe wewnętrzne i zewnętrzne.

Beton jako okładzina ścienna

W ostatnich latach popularność zdobyły narożniki betonowe przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, które swoim wyglądem imitują kamienie wyrysowane wodami Oceanu Spokojnego. Taka okładzina ścienna jest niezwykle funkcjonalna, gdyż ma odporność na mróz, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Mogą one stanowić uzupełnienie płytek albo samodzielną ozdobę. Wiele osób umieszcza je w korytarzu i narożnikach pomieszczeń jako ciekawy akcent. Dzięki ich wytrzymałości stanowią inwestycję na długie lata, a przez uniwersalność pasują do wielu stylów- nowoczesnych i klasycznych. Delikatne cieniowania sprawiają, że na ścianach widoczne są refleksy, dzięki czemu położona powierzchnia ożywa.

Beton w stylu industrialnym

Nic bardziej nie wpisuje się w styl industrialny niż narożniki betonowe. Takie aranżacje idealnie sprawdzą się osobom, które cenią sobie minimalizm i surowość. Wielu zwolenników tradycji porzuciło swoje przekonania i zaakceptowali beton jako bardzo stylowy i estetyczny pomysł na wykończenie wnętrza. Jest to rozwiązanie postrzegane jako nieszablonowe i oryginalne, dlatego szybko stało się bestsellerem i zyskało grono zagorzałych zwolenników. Betonowe elementy ścienne sprawią, że pomieszczenie zyska surowy wygląd, który jest tak bardzo pożądany przez miłośników minimalizmu.

Elementy takie jak narożniki betonowe to nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne dodatki. Wzmocnienie ścian działowych i wprowadzenie elementów stylu industrialnego to tylko kilka z wielu pomysłów na ich wykorzystanie. Układanie kamienia betonowego na zewnątrz lub wewnątrz domu sprawi, że zyska on oryginalny wygląd, który na pewno zapadnie w pamięć wszelkim gościom odwiedzającym naszą posiadłość.

Udostępnij