Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Sita szczelinowe a ich szerokie zastosowanie

Sita szczelinowe a ich szerokie zastosowanie

Obecnie większość zakładów przemysłowych bazuje na takich maszynach, które to umożliwiają szybką, sprawną oraz w pełni bezpieczną pracę. Sita szczelinowe to takie produkty, które stanowią istotne wyposażenie wielu nowoczesnych maszyn przemysłowych. Czym się charakteryzują oraz jakie jest ich zastosowanie?

Sita szczelinowe – ich budowa i charakterystyczne cechy

Produkty te (dostępne na: <a href=”https://www.perfopol.pl/Informacje_techniczne__03″>https://www.perfopol.pl/Informacje_techniczne__03</a>) są odpowiedzialne za prawidłowy proces fabrykacji, co w dużej mierze przekłada się na jakość gotowego produktu. Są one zbudowane w oparciu o regularne rozłożenie otworów na całej powierzchni zewnętrznej.

Do produkcji sit szczelinowych wykorzystywane są tylko i wyłącznie solidne i trwałe materiały. Można pośród nich wymienić:

– druty robocze

– druty nośne

– stal nierdzewną

– stal kwasoodporną

Sita szczelinowe są wytwarzane z użyciem elektro – oporowej metody zgrzewania. Dzięki temu posiadają one bardzo solidną konstrukcję. Ich głównym elementem są druty klinowe. Wykonuje się je poprzez precyzyjne spawanie profili w kształcie litery V lub specjalnego klina na profilach.

Znajdujące się pomiędzy klinami szczeliny umożliwiają bezproblemowy przepływ cieczy, a wszystko, co jest zbyt duże, zostaje zatrzymane po drugiej stronie. W przeciwieństwie do tradycyjnej siatki szczeliny takiego sita są ciągłe na całej długości filtra. Dzięki specjalnej technice łączenia uzyskiwany jest unikalny system przesiewający oraz filtracyjny.

Sito przesiewowe a jego istotne zalety

Produkty te są doskonałym rozwiązaniem dla wielu urządzeń filtrujących, odwadniających, sortujących oraz przesiewających. Doskonale sprawdzają się:

– w mechanicznych procesach filtracji i separacji

– podczas odwadnianiu terenów

– odwirowywania oraz odsączania w poszczególnych procesach technologicznych.

Sita te cechują się doskonałą precyzją, wysoką trwałością, stabilnymi parametrami oraz wysoką klasą. Do ich istotnych zalet można również zaliczyć:

– posiadanie gładkiej powierzchni

– zdolność do przenoszenia dużych obciążeń

– dużą dokładność podczas separacji oraz odwadniania

– wysokie bezpieczeństwo podczas użytkowania

Jakie jest zastosowanie sit szczelinowych?

Te niezawodne produkty znalazły są powszechnie wykorzystywanie w wielu gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdzają się:

– w zakładach spożywczych

– w zakładach chemicznych

– w zakładach papierniczych

– w zakładach energetycznych

– w kopalniach węgla

– w koksowniach

– przemyśle gazowym oraz naftowym

W ostatniej branży służą one do odsiarczania paliw i smarów oraz osuszania gazów. Urządzenia te bardzo rzadko się zatykają, zatem ich zastosowanie minimalizuje przestoje w pracy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.