Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Płytka wanna łazienkowa rozwiąże problem małych łazienek

płytka wanna łazienkowa

Kupno wanny to nie lada wyzwanie. O ile będąc posiadaczami dużego, przestronnego pokoju kąpielowego sprawa wydaje się mniej skomplikowana, o tyle w przypadku małej, blokowej łazienki może nastręczyć już nie lada trudności. Zazwyczaj niewielki metraż z automatu wyklucza możliwość wstawienia wanny, kierując wzrok w stronę kabin prysznicowych. Na szczęście ich szeroki asortyment nie zamyka aranżacyjnych horyzontów. W sprzedaży bowiem dostępnych jest wiele modeli, różniących się nie tylko kształtem i wymiarami, ale również głębokością. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się płytkie wanny łazienkowe, wybierane nie tylko z myślą o osobach starszych i ograniczonych ruchowo, ale również rodziców dzieci czy wszystkich osób, które pragną cieszyć się walorami kąpieli w wannie. Ich intrygujący design w połączeniu z estetycznym wykonaniem oraz nieprawdopodobną funkcjonalnością i trwałością decyduje o najważniejszych atutach, w bezpośredni sposób kształtujących popularność niskich wanien. Co więcej, ich lekkość, elegancja i wygoda nie przytłacza wnętrza, a harmonijnie ją uzupełnia.

Płytka wanna rozwiązaniem dla seniorów

Z dobrodziejstw niskich wanien korzystają w szczególności seniorzy oraz osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. Jej starannie przemyślana konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i skutecznie podnosi komfort użytkowania. Nie wspominając już o tym, że ułatwia wchodzenie i wychodzenie, czego rzecz jasna nie można powiedzieć o jej klasycznych odpowiedniczkach. Forma i projekt eliminuje wszelkie bariery kąpielowe u osób mających problem z wysokim podnoszeniem nóg. A jej dodatkowym atutem jest możliwość zamocowania uchwytów, które w jeszcze większy sposób podniosą komfort użytkowania.

Rozwiązanie dla małych łazienek

O tym, jak trudne jest zaaranżowanie małej łazienki wiedzą z pewnością ci, którzy są jej niechlubnymi właścicielami. Jednak w dobie tak wielu rozwiązań, nawet niemożliwe okazuje się możliwe, o czym najlepiej dowodzą płytkie wanny łazienkowe, które idealnie sprawdzą się w niewielkim metrażu, likwidując konieczność montażu brodzika. Ich unikatowa forma sprawia, że łazienka z niską wanną staje się optycznie większa i bardziej przestronna, nawet pomimo niewielu metrów kwadratowych. Co więcej, projekt z jej udziałem zezwala na płynne oderwanie się od klasycznych schematów. Jest zatem chętnie wykorzystywany przez osoby stawiające na niekonwencjonalne rozwiązania.

Comment here