Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Okna aluminiowe

Okna aluminiowe – dlaczego warto je wybrać?

Data publikacji 27 marca 2023


Okna aluminiowe to bez wątpienia najbardziej popularne modele. Nadają się one do stworzenia szerokich, dużych przeszkleń, a także okien rogowych, fasadowych czy do używania ogrodów zimowych. Stanowią one połączenie nowoczesnej stylistyki ze skuteczną technologią. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Główne zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe oferowane przez firmę https://www.aliplast.pl/ mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim wyróżniają się one wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Nie rdzewieją i zapewniają dużą stabilność, dzięki czemu można przy ich pomocy stworzyć duże przeszklenia.

Liczne testy dowiodły, że okna wykonane z aluminium są dużo bardziej stabilne niż te wykonane z innych materiałów. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest możliwość personalizacji. Inwestor sam może zdecydować, czy okna mają prezentować się klasycznie i nie wyróżniać się zanadto, czy powinny posiadać jakieś specjalne kształty dekoracyjne. Dostępna jest także bardzo szeroka kolorystyka. Można wybrać oprawy neutralne: białe lub brązowe, a także mniej standardowe opcje jak np. mięta czy niebieski.

Gdzie najlepiej sprawdzą się okna aluminiowe?

Okna aluminiowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Sprawdzają się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Można je zamontować w budynkach pasywnych, energooszczędnych oraz klasycznych. Są one bardzo lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu można z nich wykonać duże konstrukcje.

Chcąc wybrać najlepsze modele okien aluminiowych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na współczynnik U, czyli współczynnik przenikania ciepła. W oknach aluminiowych zastosowane są pakiety trzyszybowe posiadające wypełnienie w postaci argonu. W ten sposób można skutecznie wyeliminować wszelkie straty ciepła.

Wiele osób wybiera okna aluminiowe z uwagi na koszt stolarki okiennej. Cena jest w dużej mierze zależna od wymiarów okien, a także ich poszczególnych parametrów i zastosowanych pakietów szybowych oraz technologii, którą zastosowano w procesie produkcji. Najtańsze egzemplarze kosztują kilkaset złotych, z kolei okna termiczne z pełnym pakietem zespolonym mogą kosztować ponad 1200 zł. Okna wykonane z aluminium to świetna propozycja dla inwestorów, którym szczególnie zależy na tym, żeby osiągnąć jak najniższy współczynnik przenikania ciepła. Sprawdzają się one idealnie w nowoczesnym budownictwie nastawionym na energooszczędność.

 

 

Oszczędne budowanie domu

Redakcja Building-Solutions

Pasjonat architektury i zrównoważonego rozwoju, z zawodowym doświadczeniem w branży budowlanej. Na co dzień eksploruję nowe technologie i materiały, które wprowadzają innowacje w każdą przestrzeń – od domowego zacisza po wielkoskalowe projekty przemysłowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Oszczędne budowanie domu