Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród ogrodzenie z siatki z podmurówką

Ogrodzenie z siatki – jak je prawidłowo wykonać?

Data publikacji 29 stycznia 2019


Planując budowę na nieogrodzonej działce najpierw zadbajmy o jej zabezpieczenie. Ogrodzenie działki, to priorytetowa sprawa z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest zabezpieczenie przed nieszczęśliwym wypadkiem. A może tak się zdarzyć, gdy na działce naszej znajdą się materiały budowlane. Nie mówiąc już o samej budowie. Takie nieogrodzone miejsce może być terenem zabaw dla dzieci. Lub miejscem nawiedzanym przez niechciane osoby dorosłe, a także bezpańskie psy. Drugim powodem, dla którego warto ogrodzić działkę budowlaną, to jest zabezpieczenie materiału budowlanego i sprzętu przed kradzieżą. Na nieogrodzoną działkę może wtargnąć każdy. Lecz przed wejściem na ogrodzony grunt, którego brama jest zamknięta mało kto się odważy.

Jakim materiałem ogrodzeniowym ogrodzić naszą działkę?

U wielu osób zasoby finansowe są ograniczone, wówczas najlepszym wyjściem będzie użycie tanich materiałów ogrodzeniowych. I takich, które są łatwe w montażu. Wówczas będziemy mogli zaoszczędzić na robociźnie, gdyż sami w wolnej chwil ogrodzimy naszą działkę. A ta nasza samodzielna praca przekłada się na oszczędności. Biorąc pod uwagę fakt, że stoimy przed budową domu, to jest pewne że przyda się każdy zaoszczędzony grosz.

Ogrodzenie z siatki krok po kroku

Siatka jest też bardzo trwałym materiałem ogrodzeniowym. Może przetrwać 20, 40, a nawet dużo więcej lat bez konserwacji. Dlatego jest tak ceniona, jako materiał ogrodzeniowy. Siatka ogrodzeniowa cechuje się odpornością na opady atmosferyczne i wiatr. Nie można też zbyt łatwo uszkodzić jej struktury, gdyż jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wspaniale zabezpiecza i nie pozwala prześliznąć się na naszą działkę nawet małym zwierzętom.

Jak zrobić ogrodzenie z siatki?

Najchętniej kupowana jest siatka ocynkowana. Wspaniale zabezpieczy naszą działkę na wiele lat, gdyż jest odporna, szczelna i trwała. Ponadto ogrodzona działka ładnie się prezentuje. Siatka jest bardzo łatwa w montażu. Naciąganie siatki ogrodzeniowej nie jest skomplikowaną czynności. Jednak do jej montażu przyda się druga osoba, aby podtrzymała coś lub pomogła naciągać siatkę.

Na rynku obecna jest siatka o różnej wysokości, a nawet w różnej kolorystyce. Siatka posiada także różnej wielkości drut i różnej wielkości sploty. Im mniejszy splot, czyli mniejsze oczka w siatce, tym cena siatki wyższa. Najtańsza jest ta siatka, która posiada duże oczka.

Kupując lepiej wybrać taką, która jest wykonana z grubszego drutu, gdyż będzie stabilniejsza i trwalsza. A mniejsze oczka pozwolą na większą intymność na działce. Siatkę kupuje się głównie w rolkach. Lecz sprzedawana jest także na metry.

Ponadto, gdy zajdzie taka potrzeba, że zechcemy zmienić rodzaj ogrodzenia, to siatkę można szybko zdementować. I użyć jej w innym celu lub ogrodzić nią inny teren. Zawsze też można ją sprzedać zyskując jakiś procent poniesionych kosztów.

Ściana przesuwna do biura

Redakcja Building-Solutions

Pasjonat architektury i zrównoważonego rozwoju, z zawodowym doświadczeniem w branży budowlanej. Na co dzień eksploruję nowe technologie i materiały, które wprowadzają innowacje w każdą przestrzeń – od domowego zacisza po wielkoskalowe projekty przemysłowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co to jest markiza boczna