Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrza

Ocieplenie mieszkania – jak utrzymać ciepło?

Ocieplenie mieszkania – jak utrzymać ciepło?

Utrzymanie ciepła w domu czy mieszkaniu jest bardzo ważne. Pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury oraz mniejsze zużycie energii na dodatkowe ogrzewanie. Jednak często nie wiemy, co jest powodem niskiej szczelności ciepła w naszych mieszkaniach czy domach. Jak więc sprawić, aby wszystko działało tak, jak należy? Jakie rozwiązania warto stosować? Czy mieszkanie ociepla się tak samo jak dom? Na czym się najbardziej skupić? Wszystko o tym, jak działa ocieplenie mieszkania znajdziesz w naszym artykule! 

Ciepły montaż okien – jak wygląda? 

Jednym z najważniejszych elementów ocieplenia mieszkania, ale także domu, jest montaż okien. Powinien zostać on przeprowadzony z zachowaniem odpowiednich norm i działań. Ciepły montaż okien opiera się na trzech warstwach. Dlatego też często możemy spotkać się z inną nazwą tej techniki – montaż warstwowy. Trzy poziomy ocieplenia dzielą się na: wewnętrzny, środkowy oraz zewnętrzny. Pierwsza warstwa to paroszczelna taśma, która chroni pianę montażową przed działaniem pary wodnej. Druga warstwa to właśnie wspomniana piana montażowa. Ostatnia warstwa to paroprzepuszczalna taśma, która ma za zadanie odprowadzać wilgoć. Taki typ montażu okien wypiera tradycyjne metody, gdyż daje zdecydowanie lepsze efekty jeżeli chodzi o utrzymanie ciepła w domu. 

Ocieplanie mieszkania – co jeszcze ma znaczenie?

Kolejny ważny element także dotyczy okien. Dokładnie chodzi o ciepłe parapety. Czym one są? Są to profile podokienne wykonane ze specjalnego materiału, jakim jest na przykład styropian EPS. Zastosowanie takiego parapetu pozwala na eliminacje podmuchów oraz przenikania wody, nie ma problemu mostków termicznych ani strat w cieple. Warto też wiedzieć o rozwiązaniach, które są używane w wielu domach i mieszkaniach przy działaniach mających wpływ na ocieplenie mieszkania. Przydatne są tu kształtki termiczne oraz profile i uszczelki. Chcąc wpłynąć na oszczędność ciepła, a jednocześnie ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, warto zainteresować się OZE. Co kryje ten skrót? Są to odnawialne źródła energii, które mogą być idealnym rozwiązaniem, które ogrzeje Twój dom. 

Ciepłe mieszkanie dzięki mądrym rozwiązaniom

Obecnie stosuje się naprawdę inteligentne rozwiązania, które pozwalają na cieszenie się najlepszymi efektami przez długi czas. Dlatego jeśli właśnie remontujesz swój dom lub mieszkanie, to koniecznie zapoznaj się z najnowocześniejszymi technikami montażu czy wykończenia. Szczególnie tyczy się to okien, elewacji oraz ogrzewania. Koniecznie sprawdź, co może pomóc Ci zachować ciepło, a jednocześnie obniżyć rachunki i chronić środowisko! Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep.jftechnologie.pl.

Udostępnij