Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrze

Nowoczesne stoły rozkładane w modnym wnętrzu

Nowoczesne stoły rozkładane w modnym wnętrzu

Dobór odpowiednich mebli do naszego mieszkania ma kluczowe znacznie nie tylko w kontekście designu pomieszczenia, ale także funkcjonalności i praktyczności. W tym kontekście kluczowe znacznie odgrywa stół. Jest to mebel, który służy codziennemu użytkowi, ale także przy nim podejmujemy gości, biesiadujemy i świętujemy. Z tego powodu, warto postawić na stół nowoczesny rozkładany, który jest wysoce praktyczny i wszechstronny. Sprawdźmy, jaki powinien być i jakie zalety go cechują.

Jaki powinien być stół nowoczesny rozkładany?

Stół rozkładany to połączenie funkcjonalności z estetyką. Nie da się ukryć, że każdy mebel stanowi estetyczny dodatek do wnętrza, kształtuje jego aranżację, styl i wizualną atrakcyjność pomieszczenia. Stół nowoczesny powinien przede wszystkim zachwycać pięknem wykończenia, solidnością i współczesnym designem. Idealnie sprawdzi się połączenie blatu wykonanego z wysokiej jakości drewna dębowego, w którym widoczne są naturalne przekroje słojów. Blat powinien być masywny, który będzie stwarzał wrażenie solidności i wytrzymałości. Jego grubość powinna wynosić co najmniej cztery centymetry. Jednocześnie, świetnym posunięciem jest lekkie stonowanie mocarności stołu, co znacznie poprawia estetykę, nie zaburzając jednocześnie wytrzymałości i solidności konstrukcji. Takim zabiegiem jest zastosowanie ściętych krawędzie, które wprowadzają nutkę lekkości. Stół budzi zatem poczucie prestiżu przez solidny i masywny blat, a jednocześnie go potęga jest w sposób delikatny stonowana przez zabieg zabawy z geometrią, co nadaje przedmiotowi wizualnej estetyki. Świetnie z dębowym blatem sprawdzają się ramy, czy mówiąc bardziej precyzyjnie – nogi stołu, które wykonane są z wysokiej jakości, połyskliwej stali nierdzewnej. Tego typu stół idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, które odznaczają się energicznością. Do pomieszczeń wykończonych w nieco bardziej stonowanym i tradycyjnym stylu, lepiej sprawdzi się dębowy stół, którego nogi również będą drewniane. Nada to pomieszczeniu nutki rustykalności.

Zalety rozkładanych stołów

Stół nowoczesny rozkładany to najlepszy wybór na mebel do naszego salonu. Jest on wszechstronny, wygodny i uniwersalny. Na co dzień funkcjonuje w formie złożonej, przez co nie zabiera dużo miejsca w pokoju, a jednocześnie umożliwia zjedzenie przy nim posiłku przez całą rodzinę. Możliwość jego rozłożenia i znacznego zwiększenia jego powierzchni użytkowej umożliwia z kolei jego wykorzystanie podczas dużych uroczystości, przyjmowania gości, obiadu świątecznego czy szampańskiej zabawy sylwestrowej. W takiej sytuacji rozkładany stół pozwoli zasiąść przy nim dużej ilości zgromadzonych gości. Systemy rozkładania stołu są niezawodne, pracują łatwo, szybko i cicho, co sprawia, że zmiana przeznaczenia stołu nie wymaga ani dużych nakładów siły, ani nie jest czasochłonna. Ich największą przewagą nad zwykłymi stołami, które nie posiadają możliwości zwiększenia przestrzeni użytkowej, to brak ograniczenia ich wykorzystania. Służą one zarówno na co dzień, jak i przy specjalnych okazjach z dużą ilością gości, czego nie umożliwiają zwykłe meble.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.