Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Wnętrza

Nowoczesna wanna wolnostojąca z kompozytu Marbond – sposób na komfortową przestrzeń kąpielową

Nowoczesna wanna wolnostojąca z kompozytu Marbond – sposób na komfortową przestrzeń kąpielową

Staranne zaprojektowanie łazienki pozwala na stworzenie komfortowej przestrzeni kąpielowej, która sprzyja odprężeniu i wygodnemu dbaniu o codzienną higienę. Z tego powodu wyjątkową propozycją do łazienek okazują się nowoczesne wanny wolnostojące, które zachwycają swoim estetycznym wyglądem i funkcjonalnym kształtem. Wyjątkowe propozycje wanien wolnostojących wykonanych między innymi z materiału kompozytowego Marbond oferuje marka Laufen, która szczyci się designerskimi kolekcjami wyposażenia łazienkowego. Tego typu wanny wyróżniają się takimi cechami jak gładka, przyjemna w dotyku powierzchnia, łatwość czyszczenia, dłuższe utrzymywanie temperatury wody czy pochłanianie fal dźwiękowych spadającej wody. Warto poznać ich wszystkie zalety i zdecydować, czy okażą się godną uwagi inwestycją na długie lata wygodnego użytkowania.

Wanny z materiału kompozytowego Marbond – jakie są ich najważniejsze zalety?

Wspomniane wanny wolnostojące wykonane z nowoczesnego kompozytu Marbond wyróżniają się licznymi zaletami, które wpływają na większy komfort ich codziennego użytkowania, a także na większą trwałość wanien. Warto między innymi zauważyć że kompozyt Marbond pozwala na stworzenie wygodnej przestrzeni kąpielowej za sprawą przyjemnej w dotyku powierzchni, która ze względu na gładką fakturę okazuje się również bardziej odporna na różnego rodzaju zabrudzenia. Ponadto ewentualne zanieczyszczenia można łatwo wyczyścić wilgotną ściereczką, co ogranicza zużycie środków czyszczących i pozytywnie wpływa na środowisko. Kompozyt Marbond cechuje się również możliwością renowacji za pomocą dedykowanego zestawu naprawczego – dzięki temu wanna wolnostojąca kompozytowa staje się idealną inwestycją na długie lata wygodnego użytkowania.

Warto również zauważyć, że materiał kompozytowy Marbond pochłania fale dźwiękowe spadającej wody i dłużej utrzymuje jej temperaturę, dzięki czemu kąpiel staje się bardziej komfortowa. Bardzo dobra izolacja termiczna przyczynia się do mniejszego zużycia gorącej wody, co również ma pozytywny wpływ na środowisko i pozwala dodatkowo ograniczyć comiesięczne rachunki. Niewątpliwą zaletą kompozytu Marbond okazuje się także możliwość tworzenia wanien wolnostojących o cienkich ściankach i nowoczesnych, estetycznych kształtach. Godne uwagi propozycje tego typu modeli oferuje marka Laufen w takich kolekcjach jak Sonar, Laufen PRO czy LUA.

Czym wyróżniają się wanny wolnostojące z kolekcji marki Laufen?

Jak już wspomnieliśmy, wybór odpowiedniej wanny ma bardzo duży wpływ na wygląd całej łazienki. Dzieje się tak, ponieważ wanna często stanowi największy element wyposażenia łazienkowego. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale również na ciekawy design. Oryginalne propozycje wanien wolnostojących kompozytowych pojawiają się między innymi w kolekcji Sonar, której autorką jest znana na całym świecie projektantka Patricia Urquiola. Proponowana wanna wolnostojąca zachwyca prostym, nowoczesnym kształtem i ozdobnym ryflowaniem, które w połączeniu z innymi elementami aranżacji doda łazience wyjątkowego charakteru. Ponadto wanna cechuje się przemyślanymi wymiarami (160 cm szerokości i 53,5 cm wysokości), które zapewniają odprężającą, komfortową kąpiel. Warto przy tym zauważyć, że ze względu na cienkie ścianki, które są jedną z cech produktów wykonanych z kompozytu Marbond, wanna wewnątrz okazuje się niezwykle przestronna, ponieważ obudowa nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Ciekawe propozycje wanien wolnostojących kompozytowych można również znaleźć w kolekcji Laufen PRO. W tej serii wanny występują w dwóch rozmiarach i świetnie prezentują się zarówno w prywatnych domach, jak i w łazienkach hotelowych. Inwestorzy mogą między innymi zdecydować się na nieco mniejszą wannę o szerokości wynoszącej 150 cm, jak i na większy model mierzący 165 cm szerokości. Dzięki temu wanna wolnostojąca kompozytowa bardzo dobrze sprawdzi się w łazienkach o różnym rozkładzie. Warto również wspomnieć, że owalny kształt wanien z kolekcji Laufen PRO bardzo dobrze komponuje się zarówno z łazienkami nowoczesnymi, jak i utrzymanymi w klasycznych aranżacjach.

Wyjątkowym wyposażeniem łazienki okazuje się również wanna wolnostojąca kompozytowa z serii LUA. Jest to nowoczesna kolekcja, która cechuje się minimalistycznymi formami i kształtami, dzięki czemu świetnie prezentuje się we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach. Wanna kompozytowa z kolekcji LUA wyróżnia się delikatnym, owalnym kształtem pozwalającym na wygodne oparcie się i wymiarami (170 cm szerokości), które zapewniają możliwość rozprostowania nóg podczas kąpieli. Z tego powodu wanna wolnostojąca z kolekcji LUA to idealna propozycja dla osób, którym zależy na połączeniu funkcjonalności z minimalistycznym designem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij