Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Najładniejsze krzewy zimozielone do ogrodu

Najładniejsze krzewy zimozielone do ogrodu

W obecnych czasach zimozielone krzewy to bardzo chętnie wybierane rośliny do ogrodu. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także zapoznać się z najpopularniejszymi oraz najładniejszymi gatunkami. Poznaj najładniejsze krzewy zimozielone.

Laurowiśnia wschodnia

Wśród najładniejszych krzewów zimozielonych do ogrodu można przede wszystkim wymienić laurowiśnię. Laurowiśnia wschodnia to krzew liściasty, który charakteryzuje się zwartym i kulistym pokrojem. Ma błyszczące liście w kolorze ciemnej zieleni. Roślina nie ma zbyt dużych wymagań, jeśli chodzi o podłoże, jednak optymalny wzrost uzyskuje na glebach piaszczysto-gliniastych. Oprócz tego sprawdzi się również stanowisko wilgotne, które znajduje się w półcieniu.

https://building-solutions.pl/jakie-wybrac-kwiaty-wieloletnie-do-ogrodu-bez-wykopywania/

Azalia

Kolejnym krzewem zimozielonym, który doskonale będzie się prezentował w ogrodzie, jest azalia. Roślina ma średniej wielkości liście i pięknie kwitnie. Kwiaty pojawiają się zazwyczaj na przełomie maja i czerwca i stanowią fantastyczną dekorację rośliny. Azalie, które są popularne na terenie kraju, mają różne gatunki. Wśród nich można wymienić przede wszystkim azalie wielkokwiatowe oraz japońskie, które różnią się między sobą pokrojem. Azalie są dość odporne na uwarunkowania środowiska, dlatego doskonale sobie poradzą w różnych warunkach.

azalia

Najładniejsze krzewy zimozielone – różanecznik

Najładniejsze krzewy zimozielone obejmują również taką roślinę jak różanecznik, który należy do rodziny wrzosowatych. Różaneczniki mogą osiągać różną wielkość, a ich wysokość może sięgnąć nawet do dwóch i pół metra. Jednak w warunkach ogrodowych najczęściej roślina ta występuje w formie krzewu. Na roślinie w maju i czerwcu pojawiają się piękne kwiaty, które mogą mieć różne kolory. Będą stanowiły fantastyczną dekorację każdego ogrodu, dlatego warto zdecydować się na zasadzenie różanecznika.

Mahonia pospolita

Bardzo dobrym pomysłem będzie zasadzenie w swoim ogrodzie takiej rośliny jak mahonia pospolita. Zimozielone krzewy tego rodzaju należą do rodziny berberysowatych. Są dość rozłożyste, ale niezbyt wysokie. Od maja do kwietnia roślina kwitnie i pojawiają się na niej niewielkie kwiaty w żółtym kolorze. Są zebrane w kwiatostany, z których na późniejszym etapie tworzą się owoce o ciemnej barwie. Mahonia pospolita jest stosunkowo prosta w uprawie, jednak warto pamiętać, że nie powinno się jej zbyt często przesadzać.

Mahonia pospolita

Bażyna czarna

Najlepsze rośliny zimozielone do ogrodu to także bażyna czarna, która doskonale prezentuje się w towarzystwie innych gatunków w ogrodzie. Bażyna swoim wyglądem przypomina wrzosy. Ma dość rozłożysty pokrój i może nawet osiągnąć wysokość do dwudziestu pięciu centymetrów. Roślina łatwo się ukorzenia, dlatego jest prosta w uprawie i nikt nie powinien mieć z nią problemów.

Najładniejsze krzewy zimozielone – Trzmielina Fortune’a

Projektując ogród warto zastanowić się również nad nasadzeniami takiej rośliny jak trzmielina Fortune’a. Jest to zimozielony krzew o wysokich walorach estetycznych i doskonale prezentuje się w ogrodach zaaranżowanych w różnych stylach. Jego liście mogą mieć różną barwę, a także wielkość. Trzmielinę najlepiej sadzić na ciepłym i słonecznym stanowisku, jednak nie powinno być ono zbyt suche. Oprócz tego roślina również źle toleruje zacienienie, dlatego warto uwzględnić ten aspekt podczas jej sadzenia.

Zobacz także: https://building-solutions.pl/jak-tanio-i-samodzielnie-wykonac-ogrodowe-oczko-wodne-z-kaskadami/

Bukszpan

Wśród najczęściej wybieranych krzewów zimozielonych do ogrodu można również wymienić bukszpan. Jest to dość popularna roślina z rodziny bukszpanowatych. Roślina nie ma zbyt dużych wymagań, jeśli chodzi o wybór gleby. Jednak nie jest mrozoodporny, dlatego powinno się go sadzić w miejscach, które będą osłonięte od wiatru. Wtedy jego wzrost będzie optymalny, a zielone liście będą cieszyć wzrok.

Bukszpan

Żywotnik zachodni – najładniejsze krzewy zimozielone

Bardzo popularną rośliną na terenie kraju jest żywotnik zachodni. Jest to krzew zimozielony chętnie wybierany przez właścicieli ogrodów zaaranżowanych w różnych stylach. Bardzo często tworzy się z niego żywopłoty. Żywotnik może osiągnąć około czterdziestu metrów szerokości, a także nawet dwa metry wysokości. Doskonale sobie radzi na różnych stanowiskach i jest mrozoodporny, a także odporny na suszę. Dlatego jest to doskonały wybór dla początkujących ogrodników.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.