Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Ogród

Kosiarki do trawy elektryczne. Lepiej wybrać przewodowe czy akumulatorowe?

Kosiarki do trawy elektryczne. Lepiej wybrać przewodowe czy akumulatorowe?

Kosiarki do trawy elektryczne stanowią bezsprzecznie najpopularniejszą grupę kosiarek wykorzystywanych do pielęgnacji ogródków i działek o małej i średniej powierzchni. Zapewniają one wysoki poziom komfortu użytkowania, niewielkie wymagania względem działań serwisowych, a także prostą i wygodną obsługę. Jaką kosiarkę elektryczną warto wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kosiarki do trawy elektryczne – przewodowe czy akumulatorowe?

Podstawowym kryterium podziału, które należy uwzględnić przed wyborem urządzenia, jest rodzaj jego zasilania. Kosiarki do trawy elektryczne przewodowe to wciąż zdecydowanie powszechniej stosowane elektronarzędzia, które z racji atrakcyjnej ceny oraz niskiej masy własnej doskonale sprawdzą się do koszenia trawników na małych powierzchniach.

Akumulatorowe kosiarki do trawy są nieco droższe i cięższe. Niemniej, zapewniają one najwyższy poziom komfortu koszenia, ponieważ ograniczają konieczność podłączania przewodu do gniazdka zasilającego. Wraz z wyeliminowaniem przewodu zasilającego znikają problemy związane ze splątaniem kabla czy koniecznością manipulowania nim podczas koszenia.

Niektóre akumulatorowe kosiarki do trawy wyposażone są we własny napęd, co rekompensuje ich większy ciężar i pozwala na wygodne i efektywne koszenie. Należy pamiętać, że akumulatory tego typu kosiarek wymagają regularnego ładowania.

Powierzchnia koszenia a rodzaj kosiarki elektrycznej

Przed zakupem kosiarki należy dokładnie określić własne potrzeby, preferencje i oczekiwania względem elektronarzędzia. Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest powierzchnia koszenia. To właśnie do niej powinniśmy dopasować konstrukcję oraz parametry kosiarki.

W przypadku małych trawników o powierzchni 400-600 m2 doskonale sprawdzą się zarówno kosiarki do trawy elektryczne zasilane przewodowo, jak i akumulatorowo. Wygodniejszym rozwiązaniem mogą okazać się jednak kosiarki akumulatorowe.

Do koszenia większych trawników po powierzchni 800-1000 m2, a nawet większych, warto wyposażyć się w kosiarkę, która umożliwi bezproblemowe skoszenie takiego terenu. Jeżeli zdecydujesz się na kosiarkę przewodową, zastanów się, czy będziesz w stanie doprowadzić energię  elektryczną do urządzenia przy użyciu przedłużacza. Jeśli nie będzie to możliwe, wybierz kosiarkę akumulatorową o odpowiednio pojemnych akumulatorach. Dobrym pomysłem może być wyposażenie się w wymienne akumulatory, co ograniczy konieczność przerywania pracy celem naładowania ogniw.

Udostępnij