Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Ogród

Kosiarki do trawy elektryczne. Lepiej wybrać przewodowe czy akumulatorowe?

Kosiarki do trawy elektryczne stanowią bezsprzecznie najpopularniejszą grupę kosiarek wykorzystywanych do pielęgnacji ogródków i działek o małej i średniej powierzchni. Zapewniają one wysoki poziom komfortu użytkowania, niewielkie wymagania względem działań serwisowych, a także prostą i wygodną obsługę. Jaką kosiarkę elektryczną warto wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kosiarki do trawy elektryczne – przewodowe czy akumulatorowe?

Podstawowym kryterium podziału, które należy uwzględnić przed wyborem urządzenia, jest rodzaj jego zasilania. Kosiarki do trawy elektryczne przewodowe to wciąż zdecydowanie powszechniej stosowane elektronarzędzia, które z racji atrakcyjnej ceny oraz niskiej masy własnej doskonale sprawdzą się do koszenia trawników na małych powierzchniach.

Akumulatorowe kosiarki do trawy są nieco droższe i cięższe. Niemniej, zapewniają one najwyższy poziom komfortu koszenia, ponieważ ograniczają konieczność podłączania przewodu do gniazdka zasilającego. Wraz z wyeliminowaniem przewodu zasilającego znikają problemy związane ze splątaniem kabla czy koniecznością manipulowania nim podczas koszenia.

Niektóre akumulatorowe kosiarki do trawy wyposażone są we własny napęd, co rekompensuje ich większy ciężar i pozwala na wygodne i efektywne koszenie. Należy pamiętać, że akumulatory tego typu kosiarek wymagają regularnego ładowania.

Powierzchnia koszenia a rodzaj kosiarki elektrycznej

Przed zakupem kosiarki należy dokładnie określić własne potrzeby, preferencje i oczekiwania względem elektronarzędzia. Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest powierzchnia koszenia. To właśnie do niej powinniśmy dopasować konstrukcję oraz parametry kosiarki.

W przypadku małych trawników o powierzchni 400-600 m2 doskonale sprawdzą się zarówno kosiarki do trawy elektryczne zasilane przewodowo, jak i akumulatorowo. Wygodniejszym rozwiązaniem mogą okazać się jednak kosiarki akumulatorowe.

Do koszenia większych trawników po powierzchni 800-1000 m2, a nawet większych, warto wyposażyć się w kosiarkę, która umożliwi bezproblemowe skoszenie takiego terenu. Jeżeli zdecydujesz się na kosiarkę przewodową, zastanów się, czy będziesz w stanie doprowadzić energię  elektryczną do urządzenia przy użyciu przedłużacza. Jeśli nie będzie to możliwe, wybierz kosiarkę akumulatorową o odpowiednio pojemnych akumulatorach. Dobrym pomysłem może być wyposażenie się w wymienne akumulatory, co ograniczy konieczność przerywania pracy celem naładowania ogniw.

Comment here