Building Solutions

budownictwo, dom, ogród, wnętrza, meble

Poradniki

Domowa wędzarnia drewniana

Domowa wędzarnia drewniana

Domowa drewniana wędzarnia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, dla których nie ma nic lepszego, jak wyjątkowy smak i zapach różnego rodzaju wędzonych wędlin, ryb, a nawet serów. W końcu należy pamiętać, że wędzenie jest metodą, dzięki której nie tylko wydobędziemy z produktów ich niepowtarzalny smak i aromat, ale także, która pozwoli na skuteczną i naturalną konserwację żywności, dziękiczemu możliwe steje się jej dłuższe przechowywanie.

Wędzenie jest jedną z tych metod obróbki żywności, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że coraz częściej miłośnicy niepowtarzalnego smaku i zapachu wędzonych ryb, wędlin oraz serów, decydują się na posiadanie tzw. przydomowej wędzarni, która niezależnie od pory dnia lub roku, da im możliwość rozkoszowania się samodzielnie przygotowanymi produktami. Stąd tez decydują się na zbudowanie w ogródku wędzarni drewnianych, metalowych, a niekiedy nawet murowanych. Oczywiście wspomniany trend zyskuje na popularności nie tylko w prywatnych gospodarstwach domowych, a to za sprawą tego, że coraz więcej lokali gastronomicznych decyduje się na omawiane rozwiązanie w celu zaspokojenia potrzeb swoich gości, serwując im przy tym przepyszne i aromatyczne świeżo uwędzone produkty.

Rodzaje wędzarni

W przypadku wyboru odpowiedniej wędzarni, dopasowanej zarówno do konkretnych potrzeb, jak i możliwości, przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy budować tradycyjną wędzarnię? Następnie warto, jest się zastanowić na tym, czy posiadamy taką ilość miejsca na podwórku/w ogrodzie, która da możliwość postawienia wędzarni murowanej lub drewnianej. Jeżeli w obu przypadkach nasza odpowiedź będzie negatywna, to nie oznacza, że musimy rezygnować z naszych planów. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku okaże się wędzarnia elektryczna, która pozwoli niejednej osobie lub lokalowi gastronomicznemu na przygotowanie wędzonych wędlin, ryb oraz serów i to bez żadnych zbędnych dodatków chemicznych.

Generator dymu do wędzarni – dlaczego jest taki niezbędny?

Jednym z niezbędnych elementów, o którym nie wolno zapominać w momencie podjęcia decyzji o posiadaniu własnej wędzarni, jest sprawdzony, wydajny i niezawodny generator dymu do wędzarni. Wspomniane urządzenie ma bardzo duży wpływ na ostateczny sukces tego, jak zostały uwędzone nasze produkty. Dlatego też jego głównym zadaniem jest zapewnianie równomiernej pracy, co pozwala na przygotowanie naturalnych i aromatycznych wyrobów o bogatym smaku oraz cieszącym oko kolorze. Warto dodać, że generator dymu do wędzarni daje możliwość wędzenia zarówno na zimno, jak i na gorąco.

Udostępnij