Biurko narożne – funkcjonalność, stabilność i przestrzeń
Data publikacji 27 czerwca 2022
W większości prospektów reklamowych biurka to małe, często ledwo widoczne przestrzenie robocze. Jest to obraz zgoła odmienny od tego, co potencjalny właściciel mebla powinien sobie zafundować. Nie jest bowiem tajemnicą, że mebel ten kupuje się przede wszystkim dla siebie i dla swego komfortu.
Biurko i jego konstrukcja
Najprostszy wariant biurka to mebel z blatem prostokątnym. Niestety, ma on kilka wad. Po pierwsze, nie zapewnia on wystarczająco przestrzeni roboczej, a po drugie nie wpisuje się w bryłę pomieszczenia. Oznacza to, że posiadacz biurka marnotrawi całkiem dużo przestrzeni i to nawet o tym nie wiedząc. Alternatywą dla biurek prostokątnych, są meble w kształcie trójkąta. Idealnie wpisują się one w konstrukcję pomieszczenia, zapewniając jednocześnie dużą ilość przestrzeni. W dolnej części biurka można usytuować komputer, listwę zasilającą, a nawet router. Z kolei na blacie mebla można rozmieścić urządzenia peryferyjne, monitor i inne, różne gadżety (z przekąskami włącznie).
Ergonomia pod każdym względem
Posiadanie biurka narożnego nie tylko pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Kształt tego mebla jest pod wieloma względami ergonomiczny, co ma istotne znaczenie w trakcie organizacji komputerowego stanowiska pracy.
– Maksymalna stabilność. Biurko wpisujące się w kształt ścian jest stabilne i to nawet w przypadku delikatnej pochyłości terenu. Zapewnia ono też dużo lepszą kompensację drgań w trakcie pracy przy komputerze.
– Efektywniejsze rozmieszczenie okablowania. Biurko trójkątne skraca dystans pomiędzy urządzeniami peryferyjnymi a komputerem, dzięki czemu zachowanie porządku na stanowisku jest łatwiejsze.
– Wygoda. Podłączenie elementów wchodzących w skład komputerowego stanowiska pracy jest w przypadku biurka trójkątnego znacznie łatwiejsze. To samo dotyczy dostępu do komputera i urządzeń peryferyjnych.
– Zasięg. Trójkątny blat biurka jest skonstruowany w ten sposób, aby jego posiadacz miał w swym zasięgu całą jego powierzchnię. Dotyczy to również ścian, z którymi biurko się styka (gniazdka, oświetlenie itd.).
– Lepsza organizacja szuflad. Trójkątna konstrukcja biurka pozwala na efektywniejsze zarządzanie przestrzenią wewnątrz mebla, zapewniając jednocześnie nieograniczony dostęp do szuflad.
Biurko w kształcie trójkąta to idealny sposób na zaaranżowanie małego pokoju, w którym liczy sie każdy, efektywnie wykorzystany metr kwadratowy dostępnej powierzchni. To również idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w dość niecodzienny sposób zaaranżować swoje stanowisko pracy.